Цаплієнко , А. Книга змін: оповідання/ Андрій Цаплієнко; перекл.. з рос. Ж.Куяви; передм. Д.Комарова.-Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015.- 256с: іл.- ISBN 978-966-14-9635-3.

У збірці оповідань відомого українського журналіста й письменника йдеться про війну, яка несподівано прийшла в Україну і змінила життя й свідомість мільйонів людей. Герої оповідань пов’язані складним павутинням особистих стосунків одне з одним і з автором. Вони разом з усією країною крокують дорогою змін – від застою до революції, від Майдану до війни. Історії , які трапляються з героями , видаються неймовірними, але це нова реальність, у якій треба навчитися виживати. Книга має всі шанси стати в майбутньому одним із літературних документів епохи, у якій нам випало жити.

Березовець, Тарас. Анексія: Острів Крим. Хроніки «гібридної війни».- видання друге.-Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2016.-408с.-ISBN 978-966-2665-69-7/

У книзі відомий експерт кримчанин Тарас Березовець аналізує механізми й технології так званої гібридної війни Російської Федерації («зеленими чоловічками») на території АР Крим. «Анексія:Острів Крим» містить ексклюзивні свідчення, надані спеціально для цієї книги українськими, російськими й міжнародними політиками, військовими, експертами, журналістами, активістами, які стали очевидцями окупації.

ЄВАНГЕЛІЄ Бучацьке ХІІ – ХІІІ ст.: Старослов`янською та українською мовами : Нове видання: Упоряд., передм. Д.Степовик./ Переклад В.Німчук, Ю.Осінчук.- Київ: Дніпро,2016.-344с. ІSBN978-966-578-265-0.

Це видання Євангеліє Бучацьке наближене до оригіналу з паралельним українським текстом. Рукописне Євангеліє кінця ХІІ – початку ХІІІ століття, як вважають дослідники, було наближене, більш за все до Добрилового Євангелія 1164р. Знаходиться в колекції Львівського Національного музею. За вагомістю текстів й оформлення посідає одне із перших місць серед українських рукописів .

Положій Є.В. Іловайськ: розповіді про справжніх людей / Євген Положій; худож.- оформлювач В.А. Боднар. – Харків: Фоліо, 2016. – 378 с. ІSBN 978-966-03-7358-7.

Євген Положій (м. Суми), 47 років – відомий журналіст і письменник. У видавництві «Фоліо» вийшли його романи «Потяг», «Мері та її аеропорт», «Дядечко на ім′я Бог», «Вежі мовчання», «Юрій Юрійович, улюбленець жінок», «Риб′ячі діти». «Іловайськ» - книга про мужність, неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тер оборони, всіх тих, хто опинився в кінці серпня 2014 року в «Іловайському котлі», що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Це чесна книга про війну, яка, відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми. Автор почув історії близько сотні учасників Іловайської трагедії, книга побудована на реальних подіях. Тим не менше, просимо вважати всі збіги імен, прізвищ та позивних випадковими.

Лойко С. Аеропорт (у новій доповненій редакції)/Пер. з рос. О.Гончар. - Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2016.-376 с. ІSBN 978-966-2665-93-2

«Аеропорт» - це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.

Рудневич, М. Я з небесної сотні. [Текст] / М. Рудневич. – Київ: А–БА–БА–ГА –ЛА–МА–ГА, 2014. – 182с. – ISBN 978 – 617 – 585 – 078 – 7.

Герой повісті молодого письменника 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя – про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку… Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом – однолітком їде до Києва. Це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і мабуть не стримаєте сліз…

Литовченки, Т.,О.Шалені шахи [Текст] /Т.,О.Литовченки. – Харків: Фоліо, 2015. – 315с. ISBN 978 – 617 – 7012 – 09 – 1

Що наше життя? Гра!.. Для одних – карколомна шахова партія, для інших – протиборство держав і князівств, владних осіб та спадкоємців величезних станів, католиків та православних. У великій грі життями, немов живі шахові фігури зійшлися князі Василь – Костянтин Острозький і Дмитро Сангушко, княгині Беата – Костелецька – Острозька і Гальшка Острозька та інші герої роману.

Литовченки, Т.,О. Фатальна помилка: авантюр – іст. роман [Текст] /Т., О. Литовченки. – Харків: Факт, 2015. – 319 с. ISBN 978 – 966 – 637 – 796 – 1.

Роман присвячено 335-й річниці Конотопської битви та трагічній загибелі полковника Юрія Немирича – мрійника, романтика, авантюриста, українського інтелектуала ХVII століття. Адже ще 355років тому Україна мала цілком реальний шанс стати справжньою європейською державою – незалежною, міцною та прогресивною. Проте скористатися такою історичною можливістю не вдалося…

Іваничук, Р. І. Вода з каменю; Саксаул у пісках: романи[Текст] / Р. І. Іваничук. – Харків: Бібколектор,2 015. – 414с. ISBN 978 – 617 – 7013 – 34 – 0.

Роман «Вода з каменю» присвячений Маркіяну Шашкевичу (1811 – 1843) – українському поетові та громадянському діячеві, засновнику нової української літератури у Західній Україні. Автор розповідає, як Шашкевич захищав право на існування української мови, боровся проти введення польського алфавіту в Галичині, робив все, щоб зберегти рідну мову та культуру. Його справу продовжив Іван Вагилевич – герой роману «Саксаул в пісках».

Іваничук, Р. І. Бо війна – війною…; Через перевал: романи [Текст] / Р. Іваничук. – К.: Кордон, 2015. – 447с.:іл. ISBN 978 – 966 – 97331 – 5 – 3.

До книги сучасного українського письменника, лауреата премії ім. А. Головка і Національної премії України ім.. Т. Шевченка Романа Іваничука включено два історичних романи. Роман «Бо війна – війною…» - це розповідь про складний життєвий шлях галичанина, якому довелося пройти через Першу світову війну, еміграцію, повернення на Україну і репресії 1930-х років. «Через перевал» - роман написаний у незвичній формі. Шлях Майстра – головного персонажу роману – багато в чому нагадує шлях самого автора.

 

Іван Миколайчук [Електронний ресурс] Збірник кінематографічних творів: Сон. Тіні забутих предків. Камінний хрест. «Аничка». «Комісари». Білий птах з чорною ознакою. Пропала грамота. Вавилон ХХ. Київська кіностудія художніх фільмів ім. О. П. Довженка.

 

 

Юрій Іллєнко [Електронний ресурс] Збірник кінематографічних творів: Тіні забутих предків. Білий птах з чорною ознакою. Легенда про княгиню Ольгу. Криниця для спраглих. Вечір на Івана Купала. Лісова Пісня. Мавка. Лебедине озеро. Зона. Київська кіностудія художніх фільмів ім. О. П. Довженка.

 

 

 

 

Жадан, Сергій. Вогнепальні й ножові[Текст]/ С.Жадан.- Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»,2012.- 160с.: іл. ISBN 978-966-14-3815-5.- (В опр.)

   «Вогнепальні й ножові» Вірші, що увійшли до цієї збірки біблійних та кримінальних балад, справді можуть пошматувати й продірявити читацькі серця. Герої Жадана вперто й послідовно рухаються таємними стежками, намагаючись будь-що здійснити всі свої мрії і залишити місце злочину. Персонажі цієї книги свідчать про час та заповнюють простір, з якого і з`являються вірші – ліричні й піднесені, радісні й ностальгійні, вогнепальні й ножові.

 

 

Шевченко, Наталя. Подвійні міражі: Роман[Текст]/ Наталка Шевченко; Передм.В.Гранецької .- Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013.-272с.- ISBN 978-966-14-5785-9.- (В опр.)

   Перша літературна спроба Наталки Шевченко кілька років тому була відзначена на конкурсі «Коронація слова». Відтоді з-під пера авторки вийшло понад 10 романів, і всі вони здобули схвальні відгуки. «Подвійні міражі» – це роман про те, що доля іноді може подарувати людині другий шанс, про розплату за скоєні страшні злочини і спокуту, за вчинені таємні гріхи, про те, що хвилює кожного і приховане на споді його душі та серця. Роман, від якого неможливо відірватися, що якоїсь миті опиняєшся в центрі яскравого та моторошного дійства у світі людських пристрастей, провин і гріхів. Раджу прочитати , та підтримати найкращу молоду авторку!

Книга перетлумачень [Текст]: філософська проза/ Б. Чепурко. – Львів: Каменяр, 2014. – 618 с.

  „Книга перетлумачень” – своєрідне вибране філософської прози Богдана Чепурка: новели, образки, спомини, філософські етюди, статті, рецензії, есеї, культурно-звичаєві роздуми... Комусь ляже на душу космологія наших початків, візії безоглядного дитинства, іншим - інтуїтивна найтонших душевних порухів, мисленне поле сміливих перетлумачень, ще комусь – рефлективна вкоріненість словотвірної матриці українства.!

 

 

Караташ, Володимир. На барикадах Кенгіра [Текст]/ В.Караташ.-Вид.2-ге доопрацьоване та перероблене .- К.: Український пріоритет, 2014.-224с.-іл ISBN 978-966-2669-56-5

   Ця книга – спомин активного учасника національно-визвольної боротьби, довголітнього політв’язня комуністичних таборів Володимира Караташа, який сьогодні проживає у містечку Побузькому на Кіровоградщині. Він провів у камері смертників п’ять довгих місяців, з якої вісім разів його виводили на імітований розстріл, намагаючись зломити морально,- проте й це катам виявилось не під силу . Ця книга вражає демонстрацією незламності духу, любов`ю до рідної землі, навчає нас стійкості й патріотизму. Розрахована на широке коло читачів.

 

 

Кокотюха, А. Червоний: роман [Текст] /А. Кокотюха; передм. В.Кіпіані;худож. Н.Переверзєва. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. – 320с.: іл.

   Андрій Кокотюха переможець конкурсу «Коронація слова-2012».Цей конкурс створив для нас нову хвилю української літератури – яскраву, різножанрову, захоплюючу, - яка є дзеркалом сьогодення і скарбом для майбутніх поколінь. У книзі автор показав масові вбивства вчителів. Бандерівцям місце в ГУЛАГу, де вони…можуть бути корисними. Замість скніти в таборах ватажок повстанців Данило Червоний наводить там лад! І нехай він планує втечу, йому, героєві чи бандиту, єдиному до снаги приборкати ув’язнених злодіїв. Як це було, розказують три свідки: міліціонер, чекіст і ворог народу. Не шукайте Червоного ані серед мертвих, а ні серед живих, шукайте серед овіяних легендою.

 

 

Євромайдан: хроніка відчуттів [Текст] [колекція есе Тараса Прохаська, Івана Цепирдюка, Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Юрія Винничука ].- Брустурів: Дискурсу, 2014.- 156с.-ISBN 978-966-97678-3-0.

   Подія Євромайдану й окремі дії його тривання матимуть повно інтерпретацій із поглядів історичного, суспільного, культурного…Уже зараз звучить чимало думок й оцінок. Але на все свій час. Тарас Прохасько, Іван Цепирдюк, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Юрій Винничук як літописці Євро майдану не фіксують події, а реагують на них так, як може відгукнутись кожен українець. І роблять вони це у власній письменницькій манері.

 

 

Кров українська, кров польська…Трагедія Холмщини та Підляшшя в роках 1938-1948 у спогадах. [Текст] / Упоряд. М. Іваник. – Львів:Видавництво Львівської політехніки, 2014. – Т.2. – 392с.: іл. – (Бібліотека Закерзоння; Серія «Спогади»).

   Десятиліття 1938-1948 було найтрагічнішим періодом у тисячолітній історії Холмської землі. Холмщина і Підляшшя пережили варварські руйнування православних церков довоєнною польською владою, жорстокості німецької окупації, два роки індивідуального терору польського підпілля і врешті-решт масові вбивства цим підпіллям мирного населення навесні 1944 року, жертвами якого впало майже 5 тисяч українців. Завершальним акордом стали депортації українців цих земель до СРСР, а потім на північ землі Польщі в ході операції «Вісла». Про ці події розповідають очевидці у 21 спогаді, які склали цю книжку.

 

 

Чень Леся
Церква Св. Миколая – перлина Бучача. – Львів, 2010. – 28 с.:іл. – 15 гр.

Книгу присвячено одному з найвизначніших осередків духовної культури жителів міста Бучача – ансамблю Миколаївської церкви, заснованому XVII-XIX ст. Книга розповідає про церкву Св. Миколая, її історію, архітектуру та художнє оформлення, а  також описано унікальний іконостас, що зберігає і знаходиться в Миколаївській церкві.

 

 

Пінзель Іоанн Георг
Перетворення. Скульптура: Альбом/Автори текстів: Борис Возинцький, Тарас Возняк, Діана Клочко: Фотографії Микола Іващенко, Костянтин Сачек, Андрій Кісь. – К.:Граніт – Т,2008. – 152с.: іл.. – ISBN №978-966-2923-34-6. – (В опр.):225 гр. – Т.5.000 пр.

В середині 1740 років в Бучачі на українському Поділлі (на той час – Річ Посполита , Польща) при дворі Канівського старости Миколи Потоцького з’явився скульптор, що назвав себе  Пінзелем. Надалі працював з архітектором Бернардом Метерином.
Про скульптурні шедеври створені Пінзелем для церкви Покрови, для Успенського костелу, для монастиря о.Василян с.Рукоми, для міської ратуі а також фігури Богоматері та Яна Непомука для Бучача читайте і дивіться в даній книзі.
Береги свободи слова: історія сучасної Бучаччини в репортажах, інтерв’ю, статтях / авт. ідеї, упор. та гол. ред. В.Тракало. - Тернопіль: ВАТ «ТВПК «Збруч», 2008. - 476 с.: іл.

У своєрідному енциклопедичному збірнику, що підготували місцеві журналісти, запропоновано найцікавіші історико-соціальні публікації, архівні фотоматеріали, а також корисні поради й усмішки, надруковані у тижневику «Нова доба» за роки незалежності України.
Збірник буде настільним насамперед для педагогів, бібліотекарів та інших культурно-освітніх працівників, добрим помічником для студентів, учнів, усіх, хто цікавиться історією, географією, літературою та мистецтвом, краєзнавством.

Сакральні пам’ятки Тернопільщини: фотоальбом. – Тернопіль: ТОВ «Новий колір», 2009. – 128 с.

Ця книга – фото розповідь про пам’ятки сакрального мистецтва Тернопілля. Вперше зроблено спробу зібрати та систематизувати під одною палітуркою, показати у виразних світлинах усі пам’ятки духовної культури, які дійшли до нас з глибини віків – від печерних монарших келій та древніх кам’яних хрестів до величезних сучасних духовних центрів. Читачі можуть дізнатися про святі місця краю, його цілющі джерела, чудотворні ікони, інші духовні святині.
Видання не залишить байдужими цінителів духовної спадщини, по шанувальників історії.