Перша згадка про бібліотеку  датується січнем 1946 року, коли при районній бібліотеці  було створено дитяче відділення. На той час директором районної бібліотеки була Кузів Олена  Климентівна.

З 1948 року бібліотека дістала назву Бучацька районна дитяча бібліотека і розширився штат її працівників. Завідував бібліотекою Чванюсь Федір Андрійович. Приміщення  було 8 м². вся література розміщувалась на 2-х стелажах, це близько 500 примірників. Комплектування на той час здійснювалося через книжкові магазини, видавництва, пізніше – з бібколектора.  Фінансування  бібліотеки  здійснювалось з місцевого  бюджету.

З липня 1949 р. бібліотекою завідувала  Пасько Галина Олександрівна. Часто змінювалось приміщення для бібліотеки.

З 1977 р. бібліотеку очолила  Пасимок Ганна Петрівна. Збільшився штат  працівників, відкрито абонементи і читальний зал. Із 1990 р. в бібліотеці ввели посаду методиста по роботі з дітьми. Із  1993 по 2001 рік завідувала районною бібліотекою Винник Наталія Іванівна.

Із грудня 2001 року бібліотеку для дітей очолила Меньків Галина Іванівна. Зараз у бібліотеці діє: 2 абонементи; читальний зал та Інтернет – місце для дітей та читачів із ОФМ.