У Бучацькій центральній районній бібліотеці відбулася науково-практична конференція до Дня Соборності України. Її розпочала директор централізованої бібліотечної системи Леся Машталір, а відтак викладач Бучацького коледжу Галина Ліщинська розповіла про ідею соборності на різних історичних етапах та передумова Акту злуки українських земель 1919року, охопивши часи Київської Русі, гетьманства та 1917-1920 роки, коли ідея української державності отримала реальне втілення життя. Про те, що відбулося після проголошення Акту злуки на теренах Галичини, про наше сьогодення міркував голова ройонного відділення ВОВ Степан Фарбота. Цю тему продовжив і розвинув у своєму виступі працівник районного краєзнавчого музею Микола Козак, який повідав про процес державотворення в нашому краї, зауваживши, що на Бучаччині велику роль у становленні української влади відіграв січовий стрілець Юліан Нестайко, який очолив жандармерію. Були зроблені тимчасові призначення: повітовим комісаром був Іларіон Боцюрків, головою міста Климентій Рогозинський, залізницею керував Євген Носковський, освітою – Володимир Виннар, поштою – Остап Сіяк. Схвильованим був виступ заступника директора з виховної роботи ПТУ -26 Оксани Ульянової. „Намагаючись спрогнозувати майбутнє, ми з жахом усвідомлюємо, що його може не бути. Нинішні події на сході – це наші Крути. Чому в умовах війни в державі сотні танків і зброя продаються? Чому продаються технології і комплектуючі тій же агресивній до нас Росії?”,– запитуючи, аналізувала вона шляхи розбудови Соборної України в сучасних умовах. Тему державотворення та соборності в українській літературі висвітлила вчитель Бучацької ЗОШ №3 Віра Дячек. Учасники конференції переглянули також документальний фільм «Акт злуки: відтворення історичної правди» та виставку-хроніку «Україна під стягом Соборності», підготовану працівниками бібліотеки.

Оксана Чорній

Нова доба. – 2015. – 23 січ.-С.2

 

 

 

 

У письменниці Ніни Фіалко з Тернополя чимало шанувальників. Читача приваблює непідробна простота, з якою вона достукується до душі кожного, не шукаючи гучних слів чи якихось сумнівних прикрас. Тим, хто бажає вперше познайомитись із творами Н. Фіалко, пропонуємо для читання наявні у фондах Бучацької центральної бібліотеки книг: «Родинні гріхи», «Зламані жоржини», «Небезпечна межа», «Кохання з першого погляду», «Повертайтесь журавлі, додому», «Дві обручки», «Ріка життя», «Примарне щастя», «Гніздо для зозулі». Усіх, хто хоче познайомитися з літературною творчістю популярної письменниці, запрошуємо 17 лютого до центральної районної бібліотеки, де о 12 год. Відбудеться творча зустріч із Ніною Фіалкою.

Леся Машталір, директор Бучацької ЦБС

Нова доба. – 2015. – 13 лют. – С.8

 

 

 

 

У читальному залі Бучацької центральної бібліотеки відбулася зустріч з українською письменницею тернополянкою Ніною Фіалкою, автором романів «Небезпечна межа», «Зламані жоржини», «Родині гріхи», «Повертайтесь, журавлі додому», «Дві обручки», «Примарне щастя», «Ріка життя» та ін. Письменниця ділилася із присутніми таємницями своєї літературної творчості, зокрема тим, що спонукало її у вже зрілому віці взятися за перо, розповідала про своє бачення сучасних проблем суспільства, нелегких і трагічних подій в Україні. Представила присутнім свої нові книги – роман «Хочу в Тарасюківку » та книгу дитячих повістей «Веселі канікули» , які подарувала для центральної бібліотеки. Музичним дарунком для Ніни Фіалко стало ліричне соло скрипки – тужлива мелодія пісні «Чорнобривці» у виконанні викладачки Бучацької дитячої музичної школи Оксани Гребеньовської. Підсумувала зустріч директор ЦБС Леся Машталір. Учасники літературного заходу мали змогу придбати книги Ніни Фіалко з її автографом. Бажаючих збагатити домашню бібліотечку творами тернопільської романістки було так багато, що книг забракло, і авторка пообіцяла їх доставити додатково.

Надія Лестюк,
зав. методично-бібліографічним відділом Бучацької ЦБС.

Нова доба. – 2015. – 6 берез. – С. 5

 

 

 

 

У Золотому Потоці відбувся вечір пам′яті Андрія Кузьменка, який нещодавно загинув в автокатастрофі. Молодь та шанувальники творчості музиканта зібрались в читальному залі бібліотеки. Присутні вшанували пам′ять Кузьми хвилиною мовчання та помолилися за душу покійного. Саме його пісні «Мовчати», «Сам собі країна», «Старі фотографії», « Мам», «Кольорова», «Місця щасливих людей». «Випускний», « З Новим роком і Рождеством», « Спи собі сама» звучали в залі. Їх виконували Т. Добринська, А. Синиця, Н. Окіпнюк, М. Юзьків, І. Побережник під акомпанемент гітари І. Непіпа. Ведуча вечора познайомила присутніх із життєвим та творчим шляхом Кузьми Скрябіна. На екрані висвітлювались фото музиканта, його відео, де він розповідав про свої мрії, навчання, погляди на життя. Зворушили до сліз слова його матері Ольги Кузьменко (запис інтерв′ю на 9-ий день після смерті «Львівській хвилі»). На закінчення вечора Таня Добринська виконала пісню Руслани Лижичко та Олександра Ксенофонтова «Ти ще відкриєш очі». Зі словами суму звернулись до присутніх у залі селищний голова М. Моспан та Товариства «Просвіта» М. Навроцький.

Марія Добринська, Люся Шестопалко, бібліотекарі.

Нова доба. – 2015. – берез. – С.5

 

 

 

 

У бібліотеках Бучаччини триває Всеукраїнський тиждень дитячого читання, з метою залучення дітей до активного і корисного читання шляхом проведення казкових вікторин, літературних мозаїк, виставок-інсталяцій, конкурсів тощо. У районній бібліотеці для дітей він розпочався конкурсом „Найкращий читач 2015 року”. У ньому взяли участь учні 6-7 класів Бучацької гімназії ім. В. Гнатюка Мар’яна Василик, Соломія Саламанюк, Ірина Гладенька, Тетяна Бобин, ЗОШ I-IIIст. №1 Сергій Птиць та Діана Бучинська, Бучацького ліцею Тарас Пиндиківський, ЗОШ I-IIIст. №3 Аня Чайківська і Вадим Лис. Конкурсанти розповідали про книжкових героїв, які справили на них незабутнє враження, кожен мав із собою список прочитаних книг Усі виявились дуже ерудованими. Членам журі було складно визначити кращого читача, а тому дітям додатково запропонували літературну гру „Добери пару до вподоби” та вікторину „Найрозумніший”. Переможцем одностайно визначено учня ЗОШ I-IIIст. №3 Вадима Лиса, який отримав грамоту „Найкращий читач 2015 року”. Всі учасники конкурсу нагороджені медалями „Ерудит” або „Розумниця” й отримали рекомендаційні списки книжкових новинок сучасних українських авторів.

Галина Меньків, заступник директора ЦБС по роботі з дітьми.

Нова доба. – 2015. – 17 квіт. – С.4

 

 

 

 

Сьогодні реклама органічно ввійшла в життя кожної бібліотеки, її користувачів, як інструмент, який дозволяє знати про заклад все, або майже все. Першочерговим завданням бібліотечної реклами є створення привабливого іміджу бібліотеки. Саме цим питанням було присвячено районний семінар-тренінг бібліотечних працівників на тему «Прозора» бібліотека». В ході семінару працівники бібліотек-філій переглянули слайд-презентацію «Використання інноваційних технології в роботі бібліотек Бучацької ЦБС» та буктрейлер на книгу Осипа Назарука «Роксоляна», підготовлені працівниками центральної бібліотеки.

Надія Лестюк, зав. методично-бібліографічним відділом ЦБС

Нова доба. – 2015. – 12 черв. – С.2

 

 

 

 

Минулої неділі Золотий Потік святкував День містечка. Музика, пісні, атракціони, вишиванки… Людно було і в місцевій бібліотеці. ЇЇ працівники потішили жителів та гостей селища виставкою вишитих картин, започаткованою два роки тому. Картини дуже різноманітні, в них вкладено багато терпіння, любові, думок… А вишивали їх талановиті люди Золотого Потоку. Мистецький захід доповнила виставка виробів, плетених із паперових трубочок. Цей вид творчого проведення дозвілля захоплює все більше людей і набуває великої популярності. Працівники бібліотеки щиро вдячні всім митцям, які долучилися до організації виставки і представили на ній свої картини та вироби. А тих, кому не вдалося відвідати виставку, пропонуємо переглянути в інтернеті блог Золотопотіцької бібліотеки за адресою https://zp-biblioteka.blogspot.com.

Люся Шестопалко, Марія Добринська,
бібліотекарі Золотопотіцької бібліотеки.

Нова доба. – 2015. – 24 лип. – С.2.

 

 

 

 

З нагоди ювілею духовного лідера українців Бучацька центральна районна бібліотека провела науково-практичну конференцію на тему «Роль митрополита Андрея Шептицького у становленні та розвитку Української греко-католицької церкви і цінність його духовної спадщини». Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ сказав: «Митрополит Андрей Шептицький, як свого часу князь Володимир Великий, пізніше Ярослав Мудрий, потім Богдан Хмельницький і Тарас Шевченко, задав вектор розвитку України». Директор Бучацької ЦБС Леся Машталір, погоджуючись із цими словами, зазначила, що Андрей Шептицький є найвизначнішим уособленням місіонера, духівника, релігійно – церковного наставника. Священик Протокатедрального собору Благовіщення Пресвятої Богородиці (м. Бучач) Володимир Гнилиця розповів про роль і діяння митрополита у становленні та розвитку Української греко-католицької церкви. А ще відзначив те, що він є справжнім душпастиром українського народу, адже опікувався всіма сферами життя людей і вважав, що утвердження Української держави можливе тільки після змін у людській свідомості та способі мислення. Учитель історії Бучацького ліцею Ганна Вітвіцька розповіла про походження Шептицького, його дитинство, виховання та родину. З доповіддю «Культурно-просвітницька діяльність Андрея Шептицького та його духовна спадщина» виступив Роман Лесів, художник і пошуковець, адже відомо, що митрополит славився своєю меценатською діяльністю та любов’ю до мистецтва. Старший науковий працівник Бучацького районного краєзнавчого музею Микола Козак поділився знаннями про зв'язок митрополита Андрея з Тернопільщиною. А бібліограф Бучацької ЦРБ Любов Луців ознайомила присутніх із публікаціями у пресі, приуроченими до 150-літнього ювілею, і розповіла про виставку книг у читальному залі бібліотеки, присвячену митрополиту Шептицькому. На завершення учасники та гості конференції мали змогу переглянути документальний фільм «Митрополит Андрей Шептицький».

Юлія Михалецька.

Нова доба. – 2015. – 7 серпня. – С.5.

 

 

 

 

У Бучацькій центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги «Тарас Шевченко у пам’яті поколінь.» Читацькій аудиторії її представили упорядники Микола Ротман та Євген Філь ,а меценат і член редколегії Роман Білінський, який про спонсорував придбання якісного паперу для видання, подарував книги районній бібліотеці, школам району. Книга вирізняється тим, що тут уміщені кольорові світлини пам’ятників Кобзареві з усього світу, також українською та англійською мовами подано біографію, родовід Тараса Шевченка, міститься розповідь про побратимів та ін. Роман Білінський подарував й інше цікаве для істориків та всіх, хто звертається до нашої минувшини, видання – «Чекістське досьє окупованої України. Збірник документів у трьох томах» (упорядники Р. Круцик, С.Жовтий).Тут уміщені документи економічної, політичної характеристики 26 областей України, які до 2009 року були засекречені і зберігалися у галузевому архіві Служби Безпеки України. Нумізматів зацікавить іще одна подарована нам книга «Велика Русь у вільній Україні», де розміщено зображення й інформацію про монети Київської Русі. Працівники бібліотеки щиро вдячні п. Роману Білінському, який постійно надає посильну допомогу не тільки бібліотекам, але й християнським організаціям, церквам, учасникам АТО, авторам книг. Роман Романович і сам є автором статей у періодиці, депутатом міськради, членом громадських організацій, Національної спілки журналістів України, ЮНЕСКО, « Меморіалу», Асоціації краєзнавців – енциклопедистів Тернопільщини, головою відокремленого підрозділу « Спілки бійців та волонтерів АТО «Сила України»».На цих виборах Роман Білінський від Української Галицької партії іде у депутати міської ради по округу №24 та обласної ради по округу №7.

Наталія Винник, провідний бібліотекар Бучацької ЦРБ.

Нова доба. – 2015. – 23 жовт. – С.4

 

 

 

 

У будинку культури Переволоки відбувся концерт, який об’єднав три свята - День захисника України, День українського козацтва та 73-ю річницю створення УПА. Учасники заходу вшанували жителів села, які з мужністю й вірою в краще майбутнє стали на захист нашої Батьківщини. Це – Іван Лучка, Віталій Загородний, Борис Меньків, а також Богдан Ремінник, Михайло Птиць і військовий священник – капелан о.Юрій Матвіїшин, які зараз перебувають на Луганщині. Від жителів Переволоки воїнам було вручено подяки та невеличкі подарунки. Для наших героїв АТО звучали пісні у виконанні дівочого, дитячого і чоловічого ансамблів, тріо Олі Боднар, Людмили Загородної та Олі Меньків, дуету Христини Лучки та Адріани Миськів. Вірші читали Єлизавета Кирнична, Даринка Дзьоба, Зоряна Птиць, Вероніка Ющак, Соломія Гриньків, Віка Пасічна, Софія Кашуба, Вероніка Дудлій, Ірина Штоник, Олеся Захарчишин. Танець підготувала Уляна Кашуба. Ведучими свята були Людмила Загородна та Оля Боднар. З нагоди свята бібліотекар Марія Швидка організувала виставку « Україно моя, Україно, я для тебе на світі живу». Дякуємо підприємцю Богдані Рудій за солодощі.

Галина Бородиць, директор Переволоцького СБК.
Борис Дзьоба, художній керівник.

Нова доба. – 2015. – 13 лист. – С.2.

 

 

 

 

Жителі села із задоволенням переглянули концертну программу колективів художньої самодіяльності, ведучими якої Були Марія Юшкалюк та Андрій Рекіс. Щирими оплесками зустрічали «Залісецький батальйон» ( талановиті виконавці Ліля Півторак, Надія Кручак, Марія Ксьонжик, Галина Юшкалюк, Зеновія Герасимчук, Марія Стрілець, Марія Сенник, Надія Півторак, Наталя Демчук, Ліля Кручак. Сподобалися сольні номери у виконанні Лілі Півторак, Олесі Лозинської, Лілі Кручак, Тані Гриньків, Христини Падух, Соломії Павлів, Наді Кручак, Наді Півторак, вокального дитячого ансамблю у складі Ілони Хабик, Христини Падух, Христини Гнатишин, Вікторії Хабик, Хрестини Рекис. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в зоні АТО та героїв Небесної сотні. На їх честь прозвучали пісні у виконанні Надійки Кручак «Над землею тумани» та «Дай, Боже, сили нашим солдатам». У залі було організовано книжкову виставку «Люби і знай свій рідний край». На слова подяки заслуговують усі учасники концерту. Окреме спасибі Надії Кручак та Марії Ксьонжик, які допомогли у перешитті костюмів для фольклорного ансамблю. Вдячні сільському голові Богданові Таняку за організацію спонсорської допомоги, яку надало ТзОВ «Агрополіс» ( Михайло Подюк, Марія Сенник). Щиро дякуємо Ігореві Сліпченку, який завжди допомагає звуковою аппаратурою. Святкування продовжилось іграми, розіграшами призів, танцями. Сільська дітвора мала змогу побувати на різних атракціонах.

Галина Юшкалюк, бібліотекар.

Нова доба. – 2015. – 13 лист. – С.2.

 

 

 

 

Святковими урочистостями у районному будинку культури відзначили своє професійне свято працівники культури та майстри народного мистецтва. Керівників художніх колективів та шкіл естетичного виховання, завідувачів клубів та бібліотекарів, музейних працівників вітали й відзначили грамотами голова райдержадміністрації Віталій Фреяк, начальник відділу культури, національностей, релігій та туризму Андрій Ковалко. Вихованці центру дитячої та юнацької творчості « Сузір’я» (директор Мирослава Присяжнюк) разом із музкерівником Володимиром Мегедином та керівником хореографічного гуртка Людмилою Новаківською підготували розмаїту концертну програму (автор сценарію Галина Безтільна). У ній також взяв участь хореографічний колектив «Престиж» с. Ліщанці (керівник Тетяна Шургот). Працівники культури, які завжди готують концерти й беруть у них участь, мали змогу відчути себе звичайними глядачами. І були вдячні юним артистам за такий чудовий відпочинок, щиро ділилися з ними подарованими квітами.

Нова доба. – 2015. – 13 лист. – С.2.