У Берем’янському сільському клубі відбулося Новорічне свято. Усі присутні насолоджувалися інсценізаціями уривків українських п’єс, віншуваннями, піснями та колядками у виконанні учнів місцевої школи. А увінчалося святкування бал-маскарадом молоді біля головної ялинки в центрі села. У бібліотеці було організовано книжкову виставку «З Новим роком, з Різдвом Христовим!». Щиро дякуємо начальнику відділу культури і туризму райдержадміністрації Олегу Івановичу Триньці за встановлення у клубі та бібліотеці конвекторів і пластикових вікон, а також сільському голові Івану Захаровичу Мукану за допомогу і сприяння у виконанні господарських робіт. Господньої вам опіки і Божого благословення.

З вдячністю, завклубом с. Берем’яни Галина Манько,
зав. бібліотекою-філією Ольга Шестерняк.

Нова доба. – 2013. – 11 січ.

 

 

 

 

 

Олег Тринька, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації: Відійшов у минуле 2012 рік. Він був насичений культурно-просвітницькими, мистецькими заходами, які організовувалися клубними закладами, бібліотеками, співробітниками музею, педагогічними працівниками початкових спеціалізованимх навчальних закладів району за участю аматорів мистецтва, користувачів мистецтва, користувачів бібліотек, учнів шкіл, митців музики і пензля та декоративно-прикладного мистецтва. Кожний1й проводив свою роботу, примножуючи здобутки культури. Минулого року в с. Пилява було проведено «Театральні зустрічі» - в рамках святкування 11-ї річниці від дня народження Маряна Крушельницького, а також відзначено 140-у річницю від дня народження Соломії Крушельницької у с. Білявинцях. Основними заходами були творчий звіт в Тернополі та святковий концерт в Бучачі до 16-ї річниці Конституції України, в якиїх взяли участь близько 500 учасників і була проведена виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва та художників Бучацького району. Торік змонтовано газове опалення в с. Переволока Долішня ( клуб, бібліотека), с.Пилява (будинок культури і бібліотека) та в клубі с.Беремяни. Проведено ремонти в селах Зелена, Рукомиш та у Бучацькій музичній школі, відремонтовано міський клуб і бібліотеку, Золотопотіцький будинок культури. Встановлено склопакети в малому залі районного будинку культури, і бібліотеці с. Бобулинці та в бібліотеці с. Зелена, клубі с. Дуліби, будинку культури смт. Золотий Потік – всього 82 вікна. У 2013 році планується провести ремонти та газифікацію закладі культури району, а також культурно-мистецькі заходи – обласний фестиваль «Українська родина» і районний огляд-конкурс «Від села до села з піснею і словом». Цього року будемо святкувати 50-річчя Бучацької музичної школи.

Тринька О. І.,начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації.

Нова доба. – 2013. – 18 січ.

 

 

 

 

У читальному залі центральної районної бібліотеки відбулася година-реквієм « І слава їх стає безсмертна…», присвячена пам’яті героїв Крут. Про героїзм без строку давності, про юність, що впала в борні, розповіли у поетично – історичному екскурсі ведучі Ярослава Птиць та Оксана Рибак, читці Леся Тарас та Галина Меньків. У канву розповідей органічно вплелися виступи юних бандуристок Барвіни Саранчук та Вікторії Дулик, солістки Ольги Морської, молодіжного гурту у складі Віталія Яскілки , Ярини Крицули, Івана Яворського, Сергія Крицули, ансамблю союзянок « Терноцвіт». Патріотизмом та лірикою був просякнутий виступ голови « Меморіалу» ім. В. Стуса Орисі Синенької. В годині – реквієм взяли участь заступник голови РДА Ольга Стронська,голова РО « Українська Народна Рада» Ілля Козира. Працівники бібліотеки також підготувади книжкову виставку, присвячену подіям Крут.

Нова доба. – 2013. – 1 лют.

 

 

 

 

Нещодавно у клубі с. Заривинці була поставлена вистава І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сімя». Заповнений зал з нетерпінням чекав на появу сільських аматорів. Блискуче була виконана роль КАйдашихи Наталею Когут, Кайдаша зіграв Тарас Рудий, невісток, синів та інших персонажів – Христина Фаринюк, Оля Михайлецька, Богдан Когут, Микола Єднак, Валерій Кузевич, Тетяна Козар та Оксана Ярема. Після вистави усі з гарним настроєм дружно заколядували «Небо і земля». Завідуюча клубом Уляна Руда щиро вдячна учасникам за гарну гру, усім, хто допомагав із декорацією сцени, та Іванові Тарасовичу Мартиніву за музичне оформлення вистави. Особлива подяка глядачам. У приміщенні бібліотеки діє розгорнута книжкова виставка «Вже прийшло Різдво Христове».

Ярослава Янківська, зав.бібліотекою с. Заривинці.

Нова доба. – 2013. – 8 лют. – С.4.

 

 

 

 

Літо 1857 року стало початком нового етапу у житті Тараса Шевченка - він повернувся із довголітнього заслання. 2 серпня 1857 року Шевченко востаннє побачив Новопетровське укріплення у промінні призахідного сонця і записав у „Щоденнику”: „Я любувався моєю семилітньою тюрмою”.
Та довгождана воля поета виявилася волею на „прив’язі” – тепер його скрізь і всюди супроводжувала таємна жандармська пошта, яка попереджала відповідних чинів про необхідність суворо наглядати за неблагонадійним поетом.
Повернувшись до Петербурга, Шевченко опиняється у вирі літературного і громадського життя. Він самовіддано працює: редагує невольничу поезію, створює декілька десятків архітектурних пейзажів, більше 20 портретів, три автопортрети, перечитує-надолужує періодику, нелегальну літературу...Та всі найглибші його помисли були завжди спрямовані в Україну: надія поселитися в ній не відпускала його.
5 травня 1859 року Шевченко подає до Академії мистецтв „Прошение”: „Покорнейше прошу правление императорской Академии художеств выдать мне вид на проезд в губернии: Киевскую, Черниговскую и Полтавскую сроком на пять месяцев для поправления здоровья и рисования этюдов с натуры”.
Шевченко виїхав з Петербурга 25 травня, а на початку червня був уже в Україні – в Сумах, Лебедині, а потім у Пирятині й Переяславі. Відвідує Козачковського, подружжя Максимовичів, рідних у Кирилівці. Лише півтора місяця побув на Батьківщині. Вставав зі сходом сонця і поспішав на природу, зустрічався з селянами, співав і записував пісні. Мав намір дістати клапоть грунту й оселитися в Україні. Та не судилося...
Поблизу села Пекарі, в маєтку пана Парчевського, Тарасові Григоровичу сподобався шматок землі – „Над самим Дніпром, з невеликим лісочком”. Ці дві десятини земельки, за задумом Шевченка – були призначені для будівництва будинку та для створення міні-садиби. Обмірювання земельної ділянки землеміром у присутності керівника відбулося 10 липня 1859 року, а 13 липня Шевченка заарештували, нібито „за богохульство”. Таким чином, секретний жандармський нагляд та доноси губернських властей зробили свою „чорну справу” – будь-яким чином перешкодити поселенню Тараса Шевченка в Україні. Це був третій арешт у житті поета. І ніколи більше не буде дозволено йому не лише жити в Україні, а навіть навідуватися на гостину.
Повернувшись до Петербурга, Шевченко знову опинився у вирі громадського й мистецького життя. Активна громадська діяльність і творча праця на деякий час відновили сили його організму, але повернути втрачене на засланні здоров’я не могли. До того ж побут його залишався невлаштованим, петербурзький клімат гнітив його, а повернутися в Україну, де він сподівався ожити духом і тілом, не вдавалося. А він так сумував за Україною. В листуванні з троюрідним братом Варфоломієм намагався використати останню можливість – узяти в оренду клаптик землі та побудувати будинок. Сподівався на те, „що рідне повітря відновить його здоров’я”.
Діагноз хвороби Шевченка – ревматизм – встановив ще в 1847 році лікар гарнізонної Орської фортеці К.Б.Богословський. Хвороба почала руйнувати серце поета з 33-річного віку. Потім, під впливом хворого серця, почали згасати функції нирок і печінки. До того ж, за своє коротке життя поет двічі перехворів тифом, переніс цингу. Як наслідок, восени 1860 року починається та хвороба, що виявилася для ослабленого організму Шевченка смертельною – водянка. Друзі оточили поета турботою, його лікували добрі фахівці, але засобами тодішньої медицини зупинити прогресування хвороби не вдавалося.
Невесело починався для Шевченка новий, 1861-й – останній рік його життя. Січень і майже весь лютий 1861 просидів удома, зрідка виходив на вулицю, намагався працювати Займався гравюрою, намалював два портрети, олійний автопортрет, розпочав портрет однієї дами. 14-15 лютого на звороті офорта автопортрета написав останній вірш „Чи не покинуть нам небого”:
Чи не покинуть нам, небого,
Моя сусідонько убога,
Вірші нікчемні віршувать,
Та заходиться риштувать
Вози в далекую дорогу,
На той світ, друже мій, до Бога
Почимчикуєм спочивать...
25 лютого (9 березня за новим стилем), у 47-й день народження поета надходять вітальні телеграми, друзі відвідують Шевченка, але довго не затримуються, щоб його не обтяжувати. Сильний біль у грудях не давав йому лягти, і він мусив сидіти. «Муки страдника були невимовні, кожне слово коштувало йому страшних зусиль, - згадує один із друзів Шевченка, відомий український історик О.М.Лазаревський. Пізно ввечері на побажання хворого його залишили самого Шевченко то запалював, то гасив свічку, але до людей, що були внизу, не озивався. О п’ятій годині він попросив служника зробити чай і випив склянку з вершками. „Прибери ж ти тепер тут, сказав Тарас Григорович служникові, а я зійду вниз”. Зійшов Тарас Григорович у майстерню, охнув, упав, і о пів на шосту нашого дорогого, рідного поета не стало!..»
Він був великим поетом, мислителем і художником. Та він був і просто людиною із своїми мріями, надіями і сподіваннями... Серед невеликої кількості особистих речей Тараса Григоровича, що залишилися після його смерті, є й черепахова табакерка із золотою і срібною насічкою, і в ній – дві ЗОЛОТІ ОБРУЧКИ, як символ нездійсненних надій Шевченка про свій будинок, своє родинне вогнище...
По смерті тіло Шевченка перепоховали зі Смоленського кладовища у Петербурзі на Чернечій горі в Каневі. З того часу височить над Дніпром могила поета, а вічно жива душа його Слова витає над Україною.

Усіх, хто бажає долучитися до творчості Великого Кобзаря та ознайомитися із маловідомими сторінками його життєвого і творчого шляху, запрошуємо відвідати центральну бібліотеку, де діє розгорнута книжкова виставка „Шевченко – на всі віки”.

Надія Лестюк, зав. методично-бібліографічним відділом Бучацької ЦБС

Нова доба. – 2013. – 8 бер. – С.1,2.

 

 

 

 

 

Костільники. У місцевому клубі відбувся літературно – музичний вечір «Т. Г. Шевченко – геній і пророк». Ведучі І. Бучинська та Н. Герличенко ознайомили присутніх із сторінками нелегкої життєвої долі поета. Розпочалося свято Гімном України та піснею «Думи, мої думи» у виконанні хору. Прозвучали пісні у виконанні жіночого ансамблю « Костільницькі молодиці» ( Марія Микуляк, Катерина Осадець, Марія Рожелюк, Алла Мельничук, Галина Гаврилюк, Галина Рожелюк). Святкового настрою глядачам додали виступи солістів – сестер Марії та Галини Кучерко, Галини Шестерняк, Діани Рожелюк, Юлії Івасишин, Тетяни Рожелюк, Олі Дутки, Яни Качуровської. Учасники драматичного гуртка підготували сценку, де головні ролі виконали В. Телятинський, В. Деркач, Д. Рожелюк, Г. Шестерняк. Захопили глядачів своїми мелодіями вокально – інструментальний гурт хлопців ( В. Ковальський, М. Мельничук, В. Гнатюк, Богдан та Роман Данкевичі) під керівництвом Івана Ковальського. Декламували вірші О. Климчук, Н. Обаранчук, Д. Рожелюк. Була оформлена книжкова виставка « І полинуло мудре Тарасове слово». Ми щиро вдячні сільському голові Іванові Ковальському за допомогу у проведенні свята.

Галина Рожелюк, зав.клубом.
Світлана Бучинська, зав.бібліотекою.

Нова доба. – 2013. – 15 берез. – С.4.

 

 

 

 

 

Переволока. «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» - такими словами ведучі Світлана Довган та Наталя Солонинка розпочали концерт, присвячений 199-ій річниці від дня народження Т. Г. Шевченка, на сцені Переволоцького будинку культури. Пісні великого Кобзаря у супроводі художнього керівника Бориса Дзьоби виконали чоловічий, дівочий та дитячий ансамблі. Бібліотекар М. Швидка до Шевченківських днів оформила виставку « Навіки в пам’яті народу житиме Кобзар».

Галина Бородиць, директор будинку культури.

Нова доба. – 2013. – 15 берез. – С.4.

 

 

 

 

 

Ліщанці. У клубі відбувся літературно – мистецький вечір « І полинуло мудре Тарасове слово».О.Боднарчук, Т. Павлишин, Н.Чуба, О. Витягловська, Л. Штогрін, О. Лояк, М.Кокіль, М.Кушнір виконали пісні « Думи мої», «Не на шовкових пелюшках», «По діброві вітер виє».Родзинкою вечора була сценка «Розрита могила», яку зіграли Ю. Павлишин, В. Петрик, І. Катеринок, Т. Гончарик, М. Шпуняр, Р. Прокіпчук, та уривок з вірша « Тополя» ( ансамбль читців у складі З. Цьомик, Х. Лизуник та Т. Петрик). Наймолодші учасники В. Прокіпчук та В. Павлишин прочитали «Лілею» Т. Г Шевченка. Майстерно продекламував поезію «Україна» ансамбль читців у складі Н. Комарницької, Т. Роговської та Х. Лизуник. Ведучою вечора була О. Кахнич. На завершення свята вдячність сільським аматорам висловила голова сільради Л. Храбровська.

Марія Кушнір, зав.клубом.
Тетяна Павлишин, зав.бібліотекою.

Нова доба. – 2013. – 15 берез. – С.4.

 

 

 

 

 

Малі Заліщики. У виконанні фольклорного ансамблю зі сцени сільського будинку культури прозвучали пісні на слова Т. Шевченка « Реве та стогне Дніпр широкий», «Садок вишневий коло хати», «Заповіт» та інші. Зачарували своїм співом вокальні дівочий та дитячий ансамблі. Слід відзначити сольні номери у виконанні Надії Кручак, Наталі Кручак, Олесі Лодзинської, Наталі Стрілець, Лілії Кручак. Звеселяв глядачів гуморист Руслан Півтора. На завершення свята була зіграна п’єса М. Савченка « Корисний переляк», у якій майстерно виконували ролі С. М. Юшкалюк, Л.М. Півторак, Л.І.Лопатюк. Ведучими концерту були Марійка Юшкалюк та Сергій Романський. У бібліотеці діє книжкова виставка «Шевченко – на всі віки». Сільський голова Б. М. Таняк подякував аматорам за змістовно поставлений концерт.

Галина Юшкалюк, бібліотекар.

Нова доба. – 2013. – 15 берез. – С.4.

 

 

 

 

 

Бариш. У святковому концерті, що відбувся у сільському будинку культури, взяли участь дитячий, вокальний і драматичний колективи, читці, гумористи, дитячий хор Бариської ЗОШ, жіночий вокальний та хореографічний колективи, ВІА. В бібліотеці оформлена книжкова виставка « З вогню Тарасового слова». Жителі села Бариш щиро вдячні вчителю музики С. І. Калинюк, директору будинку культури О. В. Коваль і всім учасникам за чудовий концерт і бажають їм творчої наснаги, щастя, здоров’я на многії літа.

Оксана Садляк, зав.бібліотекою.

Нова доба. – 2013. – 15 берез. – С.4.

 

 

 

 

 

Тарасові дні…у Рукомиші. Ведучими концерту « І полинуло мудре Тарасове слово» були Оксана Пристаєцька та Андрій Кошеля. Літературно-музичну композицію «Тарас-художник» чудово зіграли Т. Рудий, Ю. Гайдук, Л. Кошеля, Р. Ковальчук. Зі сльозами на очах глядачі слухали пісні «Така її доля» та «Зоре моя вечірняя» у виконанні Ірини Юречко, Наталі Меньків та Оксани Окіпної. Радували глядачів віршами та піснями на слова Т. Шевченка і найменші учасниці концерту Катруся Паляниця, Іринка Вуїв, Люба Окіпна та Іринка Руда. Учасники та гості свята мали можливість ознайомитися з літературою про життя і творчість Кобзаря, представленою на книжковій виставці. Завідуюча клубом Юля Янківська подякувала всім учасникам концерту та глядачам.

Михайло Михайлецький, бібліотекар.

Нова доба. – 2013. – 22 берез. – С.2.

 

 

 

 

 

Тарасові дні…у Зеленій. В сільському клубі відбувся літературно-музичний вечір «Ми тебе не забули, Тарасе». Учасники художньої самодіяльності читали поезії Шевченка, звучали пісні на слова поета і музичні твори, присвячені великому Кобзареві. Також на святі була представлена книжкова виставка. Від імені учасників сільської художньої самодіяльності завідуюча клубом Л. Гевало дякує за допомогу в придбанні музичної апаратури начальнику відділу культури і туризму О. Триньці.

Оксана Вонсяк, бібліотекар.

Нова доба. – 2013. – 22 берез. – С.2.

 

 

 

 

З нагоди святкування Дня матері у клубі с.Зелена відбувся концерт „Усе починається з мами”. Учасники художньої самодіяльності Іванна Пшива, Тетяна Герасименко, Надія та Наталя Єднак, Світлана Загородна, Ірина Ремінник Уляна Вітвіцька, Оля Слізяк, Настя Гузар, Катя Яцків, Софія Бойко, Вікторія Меуш, Ніна Дулик читали вірші та виконували пісні про неньку. Була постановка танців під керівництвом Оксани Островерхи. Музичне озвучення забезпечував Андрій Островерха. Радували присутніх піснями незмінні учасники художньої самодіяльності Михайло Квік та Петро Дякун. Ведучими програми були Вікторія Дякун та Вікторія Дулик.
В залі діяла книжкова виставка „Маю я три люблячі матусі...”.
Зав. клубом Любов Гевало щиро вдячна всім аматорам сільської сцени за активну участь та змістовний концерт.

Оксана Вонсяк, бібліотекар бібліотеки-філії с.Зелена

Нова доба . - 2013. - 17 трав. - С.2.

 

 

 

 

Концерт, присвячений Дню Матері, відбувся у Бариському будинку культури. Розпочав його дитячий хор. Зачарували своїм співом вокальні дитячі ансамблі. Слід відзначити сольні номери Насті Артулінової, Віталія Коваля, дуети у складі Олі Табачак та Валі Лось, вікторії Грунди та Насті Артулінової. Звеселила глядачів гуморесками Валентина Довбан. Декламували вірші Оксана та Сергій Боровці. На завершення свята учасники драматичного гуртка інсценізували твір Савицького „Тополя”. Чудово зіграла головну роль Олена Гук.. Майстерно перевтілювались на сцені Юра Сеньків, Мар`яна Тимчишин, Мар`яна Вікарчук.
Бібліотеками було оформлено книжкову виставку „Мамо, матусю, я за тебе молюся”. Жителі с. Бариш щиро вдячні за змістовний концерт організаторам свята Стефанії Калинюк, Олені та Віталію Ковалям, Оксані Висоцькій.

Оксана Садляк,зав. бібліотекою с. Бариш.

Нова доба.- 2013.- 24 трав. – С.3

 

 

 

 

 

БУЧАЧ. У рамках Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги працівники райбібліотеки для дітей організували виставку „Книга завжди поруч з нами”, провели майстер – клас „Щоб книга довше жила” та гру „З якої країни літературний герой?”. Улюблених персонажів постарався відобразити у роботах з пластиліну Владислав Кваснікевич. Визначено найкращого читача – ним стала учениця 7 класу Бучацької гімназії ім. В. Гнатюка Уляна Словінська.

(Інформація Галини Меньків, заступника директора ЦБС по роботі з дітьми)

Нова доба.-2013.- 31 трав.- С.1.

 

 

 

 

 

ЗОЛОТИЙ ПОТІК. Зануритися у світ казки мали нагоду юні користувачі селищної бібліотеки, де відбулося дитяче свято „Мандрівка казковим містом”. Школярі відгадували загадки, були активними в конкурсі прислів’їв, та приказок, у вікторині „Мої улюблені герої казок”, разом із головною героїнею свята Королевою книг(Тетяна Добринська) повторили правила користування книгою. Чарівний настрій дійству додала музика із мультфільмів-казок, яку виконувала художній керівник будинку культури І. Малиновська. Підготували та провели дитяче свято автор цих рядків та бібліотекар Й. Шестопалко.

(Інформація Марії Добринської, зав. бібліотекою смт. Золотий Потік.)

Нова доба.-2013.- 31 трав.- С.1.

 

 

 

 

ПЕРЕВОЛОКА. «Три матері,як три квітки, як три красні рожі» - під такою назвою у сільському булинку культури було проведено Свято Матері, яке розпочав шкільний хор «Зорява» (керівник Т. Рівний). Упродовж концерту звучало багато пісенних вітань матерям у виконанні дівочого і дитячого ансамблів, соколістів Насті Рівної, Тані Процик, Маряни Керницької, Бориса Дзьоби. Розвеселялизапальними танцями Жанна Птиць і Аліна Кирнична.
Гучними оплескамиглядачізустрічали Василя Петришина та Любов Майор, якімайстерно виконали сценкуДарії бабали «Жили собі дід і баба». Веселий настрій у залі підтримували гуморесками Василь Петришин, усмішками Єлизавета Кирнична та Ростислав Миськів. Ведучими свята були Наталя Добрянська і Таня Процик.
Бібліотекар Марія Швидка організувала ілюстровану книжкову виставку « Матусю, за тебе Богу помолюся, до тебе серцем притулюся».

Урочини організували художній керівник Борис Дзьоба,
директор СБК Галина Бородиць.

Нова доба.-2013.- 31 трав.- С.2.

 

 

 

 

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей у міському сквері відбулося Свято дитинства. Його організатори _ відділ освіти РДА, районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, служба у справах дітей, центр дитячої та юнацької творчості „ Сузір’я”. Усіх присутніх привітали голова РДА Василь Савка, міський голова Йосиф Мосціпан, директор районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Анжеліка Міщанчук. Грамотами, подарунками, грошовими преміями було відзначено переможців різноманітних обласних конкурсів, спортивних змагань, волонтерів. Начальник відділу освіти РДА Орест Рудник нагородив грамотами та грошовими преміями відмінників навчання – переможців олімпіад різного рівня. У заходах також взяв участь заступник голови райдержадміністрації Олег Тринька. Чудову концертну програму підготували вихованці та викладачі центру дитячої та юнацької творчості „ Сузір’я”. Водночас фахівці із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді провели вуличну ігротеку „Діти мають права”, в якій активну участь взяли команди міських шкіл. Багато дітей залюбки включилися у конкурс малюнка на асфальті „Веселкове дитинство”, переможці якого були відзначені подарунками. Паралельно працівники районної центральної бібліотеки підготували книжкові експозиції на тему дитинства.

Нова доба. – 2013. - 7 черв. – С.2.

 

 

 

 

Концертно-розважальну програму розпочали ведучі Оля Присташ та Юлія Хомик. З вітальним словом до односельчан звернулись сільський голова Михайло Мацала, голова фермерського господарства «Зарічне» Степан Стрілецький та отець Михайло Гевак. Потім святковий настрій всім присутнім дарували учні школи та троє дошкільнят, які співали, і розказували віршики про рідне село. Не обійшлось без українських пісень, які виконували жіночий хор (Г. Козак, С. Костик, Л. Гайдуцька, Н. Костик, М. Горняк) та чоловічий (М. стрілецький, М. Іванишин, М. Василечко, Р. Саран, З. Околович). А також чарували своїм голосом С. Присташ, О. Стрілецька, О. Присташ, І. Валах, З. Груша, Ю. Костик, І. Іванишин, В. Кріль).Чудовий настрій дарували гумористи Іван Іванишин та Володимир Александер. Крім того, була представлена сценка «Кумоньки», якеу зіграли дві куми: Ю. Хомко та М. Горняк і кум М. Стрілецький. Родзинкою свята став виступ «Дулібівського батальйону», якийсвоїми гумористичними піснями «Я сама файна», «А у селі», та «Лісапед» розсмішив кожного присутнього. Після концертної програми М. Хомик провела конкурс «Міні міс Дуліби», в якому взяли участь девять красунь 1-3 класів. Переможницею стала учениця 3 класу А. Галюлько. Потім відбулись спортивні змагання, які організував В. Гальчук. Свято завершилось танцями. Дуже дякую всім, хто допоміг у проведенні свята, спонсорам, учасникам. Нехй Господь Бог і Пречиста Діва Марія дарують вам і вашим сімям міцне здоровя, щастя, натхнення у справах на многії і благії літа.

Марія Новак,зав. бібліотекою с. Дуліби

Нова доба. – 2013. – 2 серп. – С.3.

 

 

 

 

Святкування Дня села у Пиляві розпочав всечесний отець Степан Шкварок молебнем біля фігури Матері Божої. З привітальним словом звернувся сільський голова Іван Когут, який привітав односельчан із святом та важливою для них датою – 10-ю річницею газифікації на території сільської ради. Святкування продовжилося концертом. Ведучими його були Лідія Пискливець та Михайло Когут. Прозвучали пісні у виконанні Івана Когута, Наталії Татарин,Євстахія Тимчія, Ніни когут, Соломії Саврій, Юлії Когут, Ірини Триньки, Олени Братак, Ольги Тимчій, Маряни Татарин, Ганнусі Кільчицької, Івана Татарина,Михайла Когута, Іванка Когута. Декламували вірші Світлана Лисиманко, Іван Гриньків, Іван Когут. На свято були запрошені солісти РБК Ольга і Богдан Іваноньківи та Михайло Гора, а також аматори художньої самодіяльності сіл Мартинівка та Новоставці. Директор будинку культури Надія Стус, художній керівник Василь Пастущак, сільський голова Іван Когут доклали максимум зусиль для створення святкової атмосфери. Крім концерту, було організовано різноанітні спортивні ігри, відбувся футбольний матч Пилява – Зелена . Свято завершилося вечором молоді.

Ольга Тимчій, зав. бібліотекою с. Пилява.

Нова доба. - 2013. – 2 серп. – С.3.

 

 

 

 

Свято розпочалося урочистою літургією у церкві Пресвятої Трійці, яку відслуживо. Володимир. Офіційну частину свята продовжила концертна програма, підготовлена в.о. директора Золотопотіцького будинкукультури І. Мариновською та звукооператора В. Семаком. З вітальними словами звернулася голова селищної ради М. Моспан. Вона привітала жителів зі святом, вручила подарунки, подякувала спонсорам. До привітального слова приєхдналася в.о. начальник відділу культури РДА А. Вержбицька. У концерті взяли участь молодь Золотого Потоку, гості з Бучача та Верховини. Протягом дня в центрі селища для дітей працювали атракціони. Доклали зусиль до створення святкової атмосфери і бібліотекарі. У приміщенні бібліотеки були оформлені книжкова виставка «Люби і знай свіфй рідний край» та виставка картин умілих вишивальниць селища. Створено народознавчий куточок « Світлиця», де виставлені старі речі вжитку та побуту населення. Відвідувачі виставок мали змогу переглянути фотоальбом «Моє село – окраса України, це часточка моєї Батьківщини». Веселого настрою додав святу виступ гурту «Отава», учасником якого є виходець із селища В. Мельниченко. Незабутнє враження залишили палаюча ватра та феєрверк. Завершилась неділя молодіжними танцями. Організатори свята висловлюють щиру подяку всім, хто долучився до його проведення.

Л. Шестопалко, М. Добринська,бібліотекарі

Нова доба. - 2013. – 16 серп. – С.4.

 

 

 

 

Під такою назвою у Жизномирі відбулося родинне свято – День села. Святкування розпочалося Святою Літургією в місцевому храмі, а потім дійство перенеслося на сільський стадіон. З Божим благословенням до жителів та гостей села звернувся парох місцевої церкви о. Йосип Мороз. Урочисту частину свята відкрив сільський голова Дмитро Винник, який з вітальним словом звернувся до громади села і зазначив, що уже 8 – й рік поспіль жизномирцізбираються від наймолодшого до найстаршого на масове гуляння. І це стало доброю традицією, адже тут можна гарно відпочити, досхочу розважитися та на мить забути про буденні клопоти та негаразди. Від виконавчого комітету сільської ради отримали подарункинаймолодша жителька та старожила села. Чудову концертну програму підготували вихованці дитяого садка «Червона Шапочка», учні школи, а також учасники художньої самодіяльностісільського клубу. На святі були виїзна торгівля, різні ігри, розваги, цікаві конкурси. Та родзинкою свята став розіграш речової лотереї. За кошти спонсорів було придбано понад 150 призів. Завершилося дійство молодіжною дискотекою. А в сільській бібліотеці розгорнута книжкова виставка « Жизномир мій, моя любов одвічна…»

О. Мостова, зав.бібліотекою-філією с. Жизномир.

Нова доба. - 2013. – 16 серп. – С.4.

 

 

 

 

Святкування дня села у Медведівцях розпочали молебнем біля фігури Матері Божої .Жителі села разом із отцем Василем Когутом, із предстпвниками влади Олегом Тринькою – заступником голови райдержадміністрації (народжений і проживав у с. Медведівці), сільським головою Володимиром Татарином, головою Пилявської сільської ради Іваном Когутом (народжений і проживав у с. Медведівці), а також з іншими гостями, які приїхали з різних куточків України відвідатирідне село, помолитися за здоровя, а також за опіку Матері Божої над усіма людьми, за мир і спокій в усьому світі. У сільській бібліотеці була організована книжкова виставка «Село моє, найкраще ти у світі». Потім свято продовжилось на вулиці біля клубу. Із щиросердечними словами звернувся до односельчан сільський голова, який привітав усіх присутніх із святом. Він вручив подарунки найстаршим жителям Теклі Чвіль (98 років),Іванові Бабію(84 роки) і наймолодшому (новонародженому)- Володимиру Лисеманці. Привітав також іменинників,які святкували в цей день уродини: Стефанія Созанська (80 р), Марія Мельник (60 р.), Михайло Водовіз (57 р.), Вікторія Бабій (14р.). Були вшановані сімейні пари, які в цй день поєднали свої долі: Віра та Іван Костишини( 40 Р.), подружжя Рожелюків, Гоголів, Скаруп, Костишиних. Далі свято продовжили виступи аматорів села. Активними учасниками концерту були сімї Татаринів, Костишиних, сестри Маряна та Вікторія Бабій, Віктор Романів, учні місцевої школи, хористи із церкви. Соловейком заспівала Іринка Слободян – жителька Тернополя (батьки родом із Медведівців). Пісенним подарунком привітала родина Костишиних своїх дорогих батьків із ювілейною датою від дня одруження і подумки матусю із 60-річчям, яке вона відсвяткувала в родинному колі цього року. Спостерігаючи за пані Вірою, можна було побачити сльози радості за своїх дітей та онуків, які милозвучними голосами і з привітними посмішками дарували пісні не тільки їй, а й усім присутнім. З гітарою в руках юна Маряна Коновал, яка цього року закінчила Медведівську школу і вже зарахована до числа студентів, привітала свою бабусю, яка в цей день святкувала 60-річчя. А ведучі Марійка Максимишин та Наталя Хавар у яскравих вишиванках запрошували на сцену наступних учасників концерту. Жителі села та гості вдячні організаторам свята- сімям Татарин та Костишин – за проведення чудового дійства.

Марія Атаман, зав.бібліотекою с. Медведівці.
Оксана Заверуха, голова осередку «Просвіта»

Нова доба. - 2013. – 23 серп. – С.2.

 

 

 

 

У Тернопільській обласній унібібліотеці відбулися літературні читання „Нобелівський лауреат з Бучача”, приурочені до 125-річчя відьдня народження нашого земляка, видатного європейського письменника Шмуеля Йосефа Агнона.
Кілька років тому за спияння обласної видавничої ради побачило світ видання прозових творів Агнона українською мовою. Новий переклад роману „Нічний постоялець” про перебування головного героя у Бучачі нещодавно вийшов у харківському видавництві „Фоліо”.
Дослідник Нобелівського руху Олександр Левченко зазначив, що Бучач, або Шибуш, як іноді називав його Агнон, широко оспіваний у творах видатного майстра пера. Текстологічний аналіз творів прозаїка, проведений його онукою професором Яель Блау, засвідчив, що у зібранні творів Агнона родинне місто згадується 1790 разів!
Про матеріали, повязані з життєвим і творчим шляхом Агнона , які містяться у фондах Бучацького районного краєзнавчого музею, розповіла його директора Лариса Легка.
Працівник виконавчого апарату обласної ради Юрій Коновальков розповів про особливості Нобелівської відзнаки Агнона.
Звучали афоризми й уривки із творів письменника у виконанні студента Інституту мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Миколи Замороза.
Увазі присутніх запропонували токож мультимедійну презентацію: „В душі беріг обидві батьківщині (штрихи до портрету Шмуеля Йосефа Агнона)”.
* * *
У читальному залі Бучацької центральної районної бібліотеки відбулась слайд-презентація „Нобеліант родом із Бучача”, присвячена 125-ій річниці від дня народження Ш. Й. Агнона. Організовано також книжкову виставку „Обітовані землі Шмуеля Агнона”. Найактивніші відвідувачі взяли участь у краєзнавчій міні-вікторині „Шмуель Агнон – лауреат Нобелівської премії”

Нова Доба. – 2013. – 6 вер. С.6.

 

 

 

 

Бібліотеки району були і залишаються на сьогоднішній день закладами, доступними усім категоріям населення. Адже саме тут можна не тільки взяти літературу для читання, а й безкоштовно отримувати інформаційні послуги. Централізована бібліотечна система Бучацького району налічує 53 публічних бібліотеки. Однак інформаційні потреби користувачів бібліотек зростають, що викликає необхідність модернізації роботи книгозбірень. Яким чином це можливо зробити, і що в першу чергу потребує оновлення, повинні вирішувати краяни. Саме тому в районі проходять громадські обговорення „Сучасна бібліотека. Якою ми її бачимо?”. Просимо не бути байдужими та приймати активну участь у анкетуванні та інтерв’юванні, яке проводять працівники бібліотек району. Ваші пропозиції врахують, розробляючи шляхи модернізації книгозбірень Бучаччини. Дітей запрошуємо долучитися до конкурсу малюнків „Якою я бачу нашу бібліотеку у майбутньому”. Підсумком громадських обговорень стане засідання за круглим столом, яке відбудеться 26 вересня в читальному залі центральної районної бібліотеки.

Нова доба. – 2013. – 13 вер. – С.8.

 

 

 

 

Під такою назвою у Трибухівцях відбувся День села. Після святої Літургії в місцевому храмі дійство перенеслося на майданчик біля будинку культури. Свято розпочали гості із Бучача – гурт „Веселі гудаки” під керівництвом Олега Скляренка, які протягом години дарували українські, лемківські, польські пісні. Опісля з вітальними словами до громади звернувся сільський голова Григорій Шолохов. Він також подякував гостям за чудовий виступ. Свято продовжили аматори художньої самодіяльності сільського будинку культури Х. Коновал, Т. Губенко, Н. Гах, М. Іваськів, Л. Іваськів, Надія Черемшинська, Настя Черемшинська, Л. Балабін, М. Зунза, Д. Слободян, С. Варгун, І. Зозуляк, Ю. Лучків. Вела концерт М. Механік. На святі була виїзна торгівля. Переглядаючи концерт, люди пригощалися яблуками, які були привезені із молодого саду ФГ „Гадз”. На стадіоні відбувся футбольний матч. У приміщенні бібліотеки оформлено книжкову виставку „Люби і знай свій рідний край”. Завершилось дійство дискотекою та запальними танцями. Організатори свята висловлюють подяку всім, хто долучився до його проведення, насамперед О. Курилу, П. Гадзу.

В.Забавська, О.Тринька, бібліотекарі с. Трибухівці

Нава доба.- 2013. – 20 вер. – С.3

 

 

 

 

Відчиняючи важкі старовинні двері районної бібліотеки, мене, як у дитинстві, охоплює відчуття, що потрапляю у таємничий, загадковий свіот. Цього відчуття не невілює навіть компютер, який надійно примостився поруч з книжковими шафами… Як живеться сучасним книгозбірням? Чи комфортно їм у сьогоднішніх реаліях? І наскільки актуальні вони у динамічному сьогоденні? Про це напередодні Всеукраїнського дня бібліотек розмовляємо із директорм Бучацької центральної бібліотечної системи Лесею Машталір.

-Лесю Іванівно, що сьогодні являє собою бібліотечна система району? Як вона фінансується?
-Бібліотечні заклади нашого району об’єднані в централізовану бібліотечну систему, яка на сьогоднішній день нараховує 53 публічних бібліотеки, а саме: 1 – центральна районна, 1 – районна бібліотека для дітей, 2 міських (м.Бучач і смт. Золотий Потік) і 49 сільських бібліотек-філій. Фінансування здійснюється з районного бюджету.
-Центральна районна бібліотека оновилася. Що зробили? Шукали спонсорів, чи це виключно державні кошти?
-Дійсно, наша бібліотека поступово оновлюється. Так, зроблено заміну вікон в центральній і дитячій бібліотеках. Також повністю переобладнано систему опалення. Все це здійснено за бюджетні кошти.
-Чи широко використовуються бучачанами Інтернет-можливості бібліотеки?
-За роки діяльності Інтернет-центру центральної бібліотеки значно збільшилось коло користувачів бібліотечними послугами завдяки широкому використанню Інтернет-ресурсів. Так, використовуючи інтерактивні технології, користувачі бібліотеки вирішують свої соціальні та побутові питання , такі як: дізнаються через Публічну кадастрову карту чи внесена їхня земельна ділянка в Кадастровий реєстр, знайомляться із діючими тарифами на воду, електроенергію, газ, оплачують покупки в Інтернет-магазинах, передплачують періодичні видання, замовляють залізничні, авіа та автобусні квитки, реєструються на ЗНО чи в ІС „Конкурс” при вступі у вищі навчальні заклади, проходять тестування кваліфікаційного рівня в онлайн-режимі, реєструються на отримання вкладів в Ощадбанку, поповнюють рахунки мобільних телефонів, користуються електронною поштою, тощо. Завдяки діяльності Пункту доступу громадян до офіційної інформації органів влади, який діє при Інтернет-центрі, користувачі бібліотеки мають можливість реалізовувати свої громадянські права шляхом оформлення запитів на публічну інформацію до органів влади, здійснювати онлайн-обговорення проектів законодавчих актів. Працівники бібліотеки надають консультування по роботі з онлайн-сервісами та допомагають освоїти навики самостійного користування ними.
-Як виживають сільські бібліотеки? Чи будуть вони оптимізовані? Наскільки виправданий такий крок?
-Завдяки підтримці органів влади сільські бібліотеки нашого району теж поступово оновлюються. Так, минулого року було зроблено ремонти в бібліотеках сіл Рукомиш, Озеряни, Пишківці, Зелена, Соколів, Порохова, смт. Золотий Потік; зроблено заміну вікон в бібліотеках сіл Бобулинці, Зелена, Берем’яни, а також міській бібліотеці; проведено газифікацію в бібліотеках-філіях сіл Пилява і Переволока Долішня. А всього по району вже газифіковано 20 бібліотек-філій та здійснено заміну вікон у 15 бібліотеках-філіях. До того ж цього року комп’ютеризовано бібліотеку смт. Золотий Потік та за декілька днів буде підключено до Інтернет-мережі Жизномирську бібліотеку-філію.
Щодо питання оптимізації. Існує Постанова Кабінету Міністрів України, в якій зазначено, що у населених пунктах з кількістю жителів до 500 чоловік за рішенням відповідного органу місцевого самоврядування бібліотечне обслуговування може здійснюватись за допомогою нестаціонарних форм обслуговування, тобто бібліотечним пунктом.
У нашому районі є декілька бібліотек в селах, де населення становить менше 500 чоловік, але поки що оптимізація їх не торкнулася. Якщо ж таке і відбудеться, то старатимемось зробити все для того, щоб кадри не постраждали, а їх бібліотечний фонд, основний інвентар залишаться в даних приміщеннях і будуть обслуговуватись, як бібліотечний пункт, бібліотекарями центральних садиб.
-Як забезпечені районна і сільські бібліотеки художньою літературою, періодичними виданнями?
-На превеликий жаль, поповнення бібліотечних фондів – одна із найболючіших проблем бібліотек і не тільки нашого району. Так, за минулий рік на цілу ЦБС було отримано всього 2948 примірників книг, при чому більшість із них – подарунки, придбання за рахунок коштів від платних послуг та завдяки гранту від фонду „Відродження”. Цього року поки що отримали 3120 примірників книг, з них теж більшість – подаровані, в т.ч.1330 примірників становить „Літопис УПА”.
Вся література, яку ми отримуємо, розподіляється по бібліотеках ЦБС та, звичайно ж, одиничні екземпляри залишаються в районній бібліотеці.Зрозуміло, що три тисячі примірників літератури на 53 бібліотеки – це мізер. Особливо потерпають від цього юні читачі, які хочуть читати літературу сучасних авторів. Звичайно, ми в міру можливостей стараємось закуповувати найбільш запитувану літературу, але в цьому плані наші можливості дуже малі, навіть коли нам вдається залучити спонсорські чи меценатські кошти, адже книги зараз дуже дорогі. Щодо періодики, то центральна бібліотека отримує 50 назв газет і журналів, районна бібліотека для дітей - 28 назв газет і журналів, бібліотеки-філії – тільки дві назви: „Нова доба” і „Журавлик”. І тому вкрай необхідно, щоб була профінансована районна „Програма поповнення бібліотечних фондів на 2011-2015рр.”, прийнята ще наприкінці 2010 року.
- Районна бібліотека вигравала непогані гранти, торік Добропільська теж виграла грант і поповнила свої фонди новою літературою. Може, варто скористатися таким прикладом і іншим книгозбірням? Що для цього потрібно? І хто проводить ці конкурси?
-Ми завжди слідкуємо за різноманітними конкурсами, які могли б якимось чином допомогти нашим бібліотекам вдосконалитись, покращити матеріально-технічну базу чи поповнити фонди. І якщо є конкурси, які підходять нам, ми стараємось приймати в них участь, але, на превеликий жаль, не завжди виграємо. В більшості випадків причиною таких невдач є занадто малий бюджет конкурсу, коли шанс виграти мають всього кілька бібліотек в Україні. Але ми не опускаємо рук і продовжуємо приймати участь в конкурсах, залучаючи до цього і сільські бібліотеки. А ініціаторами таких конкурсів є різні українські та міжнародні бібліотечні та культурницькі організації та фундації, в тому числі програма „Бібліоміст, Українська Бібліотечна Асоціація, Міжнародний фонд „Відродження” і ін.
-Хто ваші читачі – молодь чи старші люди? Чи часто трапляється так, що ви не можете задовольнити їхній запит?
-Нашими користувачами є люди різних вікових груп. Старше покоління більше читає класику. Молодь цікавиться книгами сучасних українських та зарубіжних авторів і в цьому плані іноді не вдається задовольнити їхні запити, оскільки, як вже згадувалось раніше, недостатньо маємо нової літератури сучасних авторів. Якщо немає відповідної літератури, звертаємось до Інтернет-ресурсів, тобто стараємось не відпустити користувача, не задовольнивши його запит.
-На вашу думку, що слід зробити, щоб бібліотека не вважалася вчорашнім днем, а йшла в ногу з часом? І чи це взагалі реально?
-Щоб бібліотеки відповідали вимогам сьогодення, йшли в ногу з часом, залишалися цікавими і потрібними для громади, необхідно щоб вони були технічно оснащені, мали достатньо нової художньої та галузевої літератури, надавали населенню різноманітні нові послуги та широко використовували інноваційні форми культурно-просвітницьких заходів.
Реальність таких бібліотек в значній мірі залежить від належного фінансування. Та не менш важливе значення має ініціативність самих бібліотечних працівників, які навіть у складних випадках повинні шукати дієві шляхи для вирішення нагальних проблем, адже як говориться: „Хто стукає, тому і відчиниться”.

Леся Іванівна Машталір, директор Бучацької ЦБС.

Нова доба. -2013.- 27 вер. – С.4.

 

 

 

 

Осінь...Сонце, просочуючись крізь багрянець віт, вимережує променисті візерунки. Під ногами шурхотить опале листя і це нагадує шелест сторінок книг. Я іду в БІБЛІОТЕКУ. Важкі старовинні двері повагом відчиняються, впускаючи мене у це святилище істинних цінностей і мудрості минулих століть. Тут гортаються сторінки історії, і кожна перегорнута – наче іще одна привідкрита завіса в таємницю таємниць глибини людської думки. Тут на книжкових полицях панує дух віків, а Сковорода і Шевченко, Шекспір і Пушкін живуть серед томів і дивляться з минулого в прийдешні століття. Під склепінням бібліотеки, як у справжньому храмі знань, зібрані справді величні святині – всі досягнення людства, секрети науки, мудрі думки і чудові сюжети, поезія душі і гострота мислі – вічна праця кращих сердець і умів людства. Сюди приходять ті, хто спраглий до знань і творчих дерзань, для кого тримати в руках книгу і любовно гортати її сторінки – рівноцінне живому спілкуванню з героями творів, перебуванню в тому часі, участі в тих подіях, реальному переживанні душевних почувань героїв, проникненню в дух минулих епох… Невблаганний час міняє всьому ціну, новітні технології все активніше входять у повсякденне життя бібліотек і, можливо, скоро такі рідні, такі «живі» книги в паперових палітурках стануть музейною рідкістю, поступившись місцем електронним чи якимось іншим, досконалішим видам книг. Але поки це станеться, в бібліотеках – храмах мудрості і духу – ще довго шелестітимуть сторінки нових книг і пожовтілі листки старовинних фоліантів, і сюди приходитимуть, як в «мудрий дім душі» ще багато-багато поколінь…

Надія Лестюк, зав. методично-бібліографічним
відділом Бучацької ЦБС.

Нова доба. - 2013.- 11 жовт. – С. 5.

 

 

 

 

На Тернопільщині тривають громадські слухання «Сучасна бібліотека .Якою ми її бачимо?», зініційовані обласним відділенням Української бібліотечної асоціації, а також бібліотеками: універсальною науковою, для молоді, дітей. Ці обговорення проводяться відповідно до завдань «Стратегії Української бібліотечної асоціації на 2010-2014 роки» та за підтримки управлі7ння культури облдержадміністрації . Актуальність обговорюваної проблеми зумовлена наявністю в українському суспільстві тенденцій до скорочення мережі бібліотек, зокрема у сільській місцевості, суттєвих проблем з поповненням бібліотечних фондів, забезпеченням періодикою, оновленням матеріально – технічної бази. Упродовж липня – вересня згідно з наказом відділу культури та з ініціативи Бучацької центральної районної бібліотеки обговорення проходили і у нашому районі. Для вивчення громадської думки використовувалися різні форми: міні-опитування, анкетування, експрес - інтервювання . Для дітей було організовано конкурс малюнків на тему «Якою я бачу нашу бібліотеку у майбутньому». До участі в обговореннях залучалися місцева влада, інтелігенція, соціально активна молодь та різні верстви населення. А підсумком громадських обговорень стало засідання за «круглим столом», яке відбулося в читальному залі центральної районної бібліотеки. Учасниками «круглого столу» були представники влади та місцевого самоврядування,ЗМІ, працівники ЦСССДМ, освіти, ЦБС, активні користувачі та друзі бібліотеки. В обговоренні взяли участь О.Тринька – заступник голови Бучацької РДА з гуманітарних питань, Г. Вікарчук – заступник керуючого справами районної ради, А. Вержбицька – в.о. начальника відділу культури, В. Лукачик – фахівець із соціальної роботи РЦСССДМ, користувачі бібліотеки І. Дяків, Є. Чучук, Л.Слівінська, М. Стасів, В. Сірий (автор поетичної збірки «Наодинці зі словом», яку туту же представив учасникам «круглого столу»і центральній бібліотеці). Вела засідання директор ЦБС Леся Машталір.

Нова доба. – 2013. – 11 жовт. – С.3

 

 

 

 

Його відкриття зініціював директор територіального центру Володимир Морозовський при сприянні РДА. Відомо: людина не старіє, допоки зберігає інтерес до життя, прагне розвиватися й опановувати щось нове, незвідане. Тож під час урочистого відкриття Університету у приміщенні районної бібліотеки заступник голови РДА Олег Тринька та директор тер центру Володимир Морозовський бажали студентам поважного віку натхнення й бадьорості, оптимізму й енергії, бажання творити й навчатися. Як розповіла Світлана Шептицька, в Університеті для літніх людей функціонують факультети: хорового співу; правового всеобучу та основ психологічних знань; основ медицини та здорового способу життя. Навчання відбуватимуться у формі лекцій, бесід, дискусій, обміну життєвим досвідом. Заняття - щотижня у вівторок і четвер об 11 год. у читальному залі районної бібліотеки, тож соціальні педагоги запрошують бучачан, які досягли пенсійного віку, стати слухачами Університету третього віку. Як зауважила директор ЦБС Леся Машталір, працівники бібліотеки теж долучатимуться до навчально- пізнавального прцесу, готуватимуть книжкові виставки, знайомитимуть з новинками літератури. Учасники аматорського гурту „Надвечіря” під керівництвом заслуженого працівника культури України Василя Дем’янчука, які, до речі, становитимуть „кістяк” факультету хорового співу, виконали низку українських пісень. До речі, аналогів Університету третього віку на Тернопільщині немає, Бучацький район став своєрідним першопрохідцем у впровадження цієї соціально-педагогічної послуги.

Нова доба. – 2013. – 25 жовт. – С.3

 

 

 

 

Минулої неділі в приміщенні Золотопотіцької селищної бібліотеки відбулося свято «У вирі спогадів», риурочине до 90-річчя від дня народження О. Д. Наливайка – автора публікацій і книг про Золотий Потік. З вітальними словами на зустрічі виступили: Ж. О. Дюк і С, І, Кушик – колишні його учні, В. В. Свєташ – директор школи, М. Г. Навроцький – голова хору товариства «Просвіта», М. Г. Собчук – сусідка і колега по роботі та селищний голова М. К. Моспан. Для Ювіляра звучали музичні дарунки у виконанні членів товариства «Просвіта», Галини Мельничук, Аліни Синиці та Аліни Маняхіної. Ювіляр подякував читачам, працівникам бібіліотеки та всім присутнім за вітання і доброзичливе ставлення до нього. Зустріч організували та провели бібіліотекарі Марія Добринська та Люся Шестопалко з допомогою директора Золотопотіцького БК І. М. Мариновської і художнього керівника А. І. Крисюк.

Працівники бібліотеки

Нова доба. – 2013. – 22 лист. – С.6.