книга про Голодомор, укладена працівниками СБУ

 

Верховна Рада України, прийнявши 28 листопада 2006 року Закон «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», визнала його цілеспрямованим актом масового знищення людей. Закон зобов’язує органи державної влади та органи місцевого самоврядування брати участь у відновленні і збереженні національної пам’яті українського народу, поширенні інформації про Голодомор серед громадян країни.

Співробітники Служби безпеки України розглядають цю роботу як свій громадянський і професійний обо’язок перед пам’ятю мільйонів наших співвітчизників. Протягом листопада 2006 — червня 2008 років в усіх регіонах України та в інших країнах були проведені документальні виставки СБУ «Розсекречена пам’ять» та презентації однойменної книги.

Нещодавно Бучацька центральна районна бібліотека отримала в подарунок від працівників СБУ цікаве видання — книгу «Дзеркало душі народної. Спогади та враження відвідувачів виставки про Голодомор 1932-1933роківв Україні. Розсекречена пам’ ять» (К.,2008,767с).

 

Видання містить свідчення, спогади, враження — всі записи зроблені у Книзі відгуків відвідувачами виставки «Роз­секречена пам'ять», організованої Службою безпеки України у 2006-2007 роках в Україні та за її межами. Відвідувачі виставки залишили майже 1400 записів, їх робили очевидці трагедії і їхні нащадки, учні та вчителі, працівники архівів та музеїв. Записи відображають весь спектр думок українського суспільства про Голодомор.

Щоб найбільш точно передати зміст Книги відгуків, послідовність записів, ініціатори проекту вирішили підготувати видання факсимільного типу. У ньому є багато фактів про високу смертність серед дітей, вимирання родин, окремих сіл, свідчень про харчування сурогатами, травою, жолудями. Доведений штучним голодом до відчаю, до божевілля, дехто втрачав людську подобу, тому крайнім наслідком геноциду стали канібалізм і трупоїдство — явища, нечувані в історії європейських народів XX століття.

Важко сказати, яку природну міць треба мати, щоб за таких умов повнокровно вижила нація, щоб український народ зберіг національну ідентичність, силу духу і не зупинився у своїх прагненнях відродити мову й культуру, здобути державність. При цьому понівечений народ не розгубив вікову доброту і толерантність, здатність усві­домити глибину та масштаби трагедії, після якої в Україні, поруч живуть нащадки і потерпілих, і призвідників геноциду.

 

Запрошуємо всіх, кому не байдужа

історія нашої держави, ознайомитись із

цією унікальною книгою у нашій бібліотеці.

 

Юлія ГРЕЧИН,

бібліограф Бучацької

центральної районної бібліотеки.

 

Нова доба.-2010.-1 січ.с.5

 

 

 

 

Користувачі Бучацької центральної бібліотеки мали нагоду ознайомитися зі світом чарівної поезії Раїси Обшарської – молодої літераторки із м. Чорткова – на презентації її нової книги поезії «Жінка в обіймах вітру».

 

У доробку цієї талановитої жінки — поета і прозаїка - більше десяти збірок поезій, малої прози, пісень, багато публікацій в обласній і районній пресі. Молода проза Раїси Обшарської наскрізь пронизана щирістю і довірливою прос­тотою, а поезія — це справжній дивосвіт, де «цвітуть чебреці рушниками старих матерів», де вірші настояні на п'янких пахощах квітів, зрошені любов'ю, ласкою і добром, огранені вдумливістю, зігріті щирістю. Лірична нитка її поезій органічно в'яжеться з віршами патріотичного звучання. Учасники презентації були зворушені щирістю поетичного слова у виконанні авторки. Також всі присутні мали змогу ознайомитися з іншими, крім презентованої, збірками творів Раїси Обшарської. Майже всіх їх літераторка подарувала нашій центральній бібліотеці. Отож, запрошуємо бажаючих озна­йомитися, прочитати, щоб долучитися до поетичного світу Раїси Обшарської, до поезій, які пропущені крізь серце, зігріті вогнем любові і душевних переживань.

 

Леся МАШТАЛІР, директор ЦБС.

Нова доба .- 2010.- 1січ.- с.5

 

 

 

 

Виповнилося 80 років славетній українській поетесі, геніальній сучасниці Ліні Костенко. З цієї нагоди у районній бібліотеці відбувся літературний вечір «Я вибрала долю собі сама». У дійстві взяли участь працівники бібліотеки Галина Марціновська, Леся Тарас, Леся Машталір, Наталія Винник. Учасники ансамблю читців районного будинку культури, які стали дипломантами обласного конкурсу читців і читацьких ансамблів, підготували композицію з уривків творів поетеси «Мандрівки серця у ліриці Ліни Костенко». Алла Вержбицька щиро прочитала уривок з історичного роману у віршах «Маруся Чурай».

Після літературних читань головний спеціаліст відділу у справах молоді та спорту Оксана Пискливець нагородила молодих літераторів, твори яких були надруковані в 11-му випуску поетичної збірки «Перші ластівки» (м. Тернопіль). Це зокрема Вікторія Бибель, Мар'яна Вовчук, Наталія Бандусяк, Ольга Довбуш, Марія Нетреб'як, Мар'яна Гнатів, Наталія Борисенко, Наталія Какович.

 

Ірина ОВЧАР.

м. Бучач

 

 

 

(Інф. заступника директора по роботі з дітьми Бучацької ЦБС Галини Меньків).

 

«НОВА ДОБА» №14 (8375), 2квітня 2010року

 

 

 

 

Директор Бучацької ЦБС Леся Машталір була запрошена на Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Пер­спективи розвитку доступу до Інтернету в публічних бібліотеках України» в м. Ялті, організовану Центром інформа­ційних ресурсів Посольства США в Україні спільно з Асоціацією «Інфор-матіо-Консорціуму» та Українською бібліотечною асоціацією. Конференція проводилась за участю директорів біб­ліотек — учасниць проекту І.ЕАР «Прог­рама доступу бібліотек до Інтернету», які обмінялися досвідом роботи.

 

Нова доба .- 2010.-14 трав. – с.3

 

 

 

 

Першому заступнику голови Бучацької районної державної адміністрації

ГРИГОРИШИНУ Василю Михайловичу.

 

Шановний Василю Михайловичу!

 

Команда програми «Бібліоміст» засвідчує Вам глибоку повагу та з радістю повідомляє, що Бучацьку ЦБС було обрано до участі у програмі в рамках конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету». Для нас Ваша опосередкована участь у проекті «Бібліоміст» є дуже важливою, бо підтримка місцевої влади є визначальним фактором для розвитку громади в цілому та культурної складової зокрема.

Ми були приємно вражені, що у цьому турі всі регіони України дуже активно взяли участь у конкурсі, і обрати учасників серед стількох сильних бібліотечних систем було вельми непросто.

Обладнуючи бібліотеки комп'ютерами, програма «Бібліоміст» має на меті сприяти розвитку інноваційних бібліотечних послуг, що якнайкраще задовольнятимуть інформаційні потреби місцевого населення, тим самим підсилюючи роль бібліотек як осередку розвитку громади. Підтримка місцевої влади відіграла надзвичайно важливу роль під час вибору переможців конкурси, оскільки без Вашої допомоги досягнути поставлених цілей буде дуже важко. Ми щиро вдячні за Вашу підтримку в організації вільного доступу до Інтернету для бібліотек, а отже і для громади.

З нетерпінням чекаємо на співпрацю з Вами та сподіваємося, що разом радітимемо Вашим успіхам.

 

З повагою директор програми «Бібліоміст» Колін Гуард.

 

Центральна бібліотека, міська бібліотека-філія та бібліотеки-філії сіл Сновидів, Трибухівці, Бариш централізованої бібліотеч­ної системи в рамках програми «Бібліоміст» взяли участь у конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з викорис­танням вільного доступу до

Інтернету», організованого Ра­дою міжнародних наукових досліджень та обмінів (ІКЕХ) у партне­рстві з агентством США з міжна­родного розвитку, україн­ською бібліотечною асоціацією. Міністерством культури і туризму України за фінансової підтримки Білла та Мелінди Гейтс.

Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів, виконавець проекту міжнародної технічної допомоги «Глобальні бібліотеки «Бібліоміст - Україна» для реал­ізації проекту надасть 15 комп'­ютерів з встановленим прог­рамним забезпеченням, 4 комп­лекти периферійного обладнання (принтер, сканер, мережеве обладнання, пристрої безпе­рервного живлення, інше). Бібліотеки-філії сіл Сновидів, Три­бухівці та міська бібліотека отримають по 3 комп'ютери, принтер, сканер та інше, а бібліотека-філія села Бариш — 2 комп'ютери, принтер, сканер. Центральна бібліотека отримає 4 комп'ютери.

Нашою перемогою у конкурсі ми в значній мірі завдячуємо місцевій владі в особі голови районної державної адміністрації Тараса Тимофійовича Пастуха, начальника відділу культури і туризму РДА Олега Івановича Триньки, голови міської ради Омеляна Степановича Оверка - за підтримку в організації відкриття центрів доступу до Інтернету в наших бібліотеках.

 

 

Леся МАШТАЛІР,

головний заявник проекту,

директор ЦБС.

(Прес-реліз – Нова доба.-2010.-2 лип.-с.6)

 

 

«СЕЛО МОЄ РІДНЕ...»

 

У Берем 'янському клубі відбувся концерт «Мій рідний край» в рамках районного огляду-конкурсу «Від села до села з піснею і словом».

Ведучі Христина Бойчук , Іра Страмик з великою любов'ю розповідали про рідне село, його історію, природу, жителів. Учасники концерту виконували пісні, побутові сценки, читали вірші, гумор. На виставці «Село моє заквітчане, Берем'яни мої...» милували око роботи сільських умільців Ганни Чурікової, Оксани Бойчук, Надії Гайдуцької, Наталі Штогрин, Наталі Баран, Марії Шестерняк. Були представлені книги односельчанина Богдана Рафалюка «Берем'яни» та земляка-емігранта Павла Рафалюка «Закоханий у життя і... квіти». На завершення концерту прозвучала чудова пісня «Берем'яни мої» на слова Володимира Кубишина і музику Романа Барана (обидва жителі с.Берем'ян).

 

 

Ольга ШЕСТЕРНЯК, зав. бібліотекою с. Берем'яни.

 

Нова доба.-2010.-2 лип.-с.2

 

 

 

«СЕЛО МОЄ РІДНЕ...»

 

Концерт в рамках районного огляду-конкурсу «Від села до села з піснею і словом» відбувся ів Зубрецькому сільському клубі.

В ньому взяли участь учні школи, аматори села. У концертній програмі були пісні, вірші, гумор і танці. На виставці «Село моє - мій рідний край» були представлені кращі роботи по дереву Олександра Кузя і вишивальниці Анастасії Товпиги. Також можна було ознайомитись із літературою про Бучаччину та село, зокрема із книгою «Зубрець. Нарис історичного минулого та сьогодення», яку написав о. Михайло Бедрій.

 

Марія ЛИТВИНЮК, зав. бібліотекою с. Зубрець.

 

Нова доба.-2010.-2 лип.-с.2

 

 

 

 

Під такою назвою у Малозаліщицькому СБК відбувся святковий концерт у рамках районного огляду - конкурсу «Від села до села з піснею і словом». Щирими оплесками зустрічали односе­льчани та гості учасників фольклорного і драматичного гуртків села, з великим задоволенням слухали пісні, поезію, гумор. Милувала око виставка «Немає кращої землі, як та, що зветься рідним краєм», на якій були представлені роботи сільських умільців. Молоде покоління мало змогу побачити старо­винні вироби, вишивки від 30-х років минулого століття під назвою «Скарб­ничка бабусиної скрині». Було відтво­рено огорожу із ліщини, з глечиками та соняшниками, якою у давні часи були огороджені практично усі двори. Також можна було ознайомитись із літера­турою краю.

 

(Інф. Галини ЮШКАЛЮК, бібліотекаря с. Малі Заліщики).

 

Нова доба.-2010.-9 лип. – с.3

 

 

 

КОНЦЕРТ У ПЕРЕВОЛОЦІ...

 

У Переволоцькому будинку культури в рамках огляду-конкурсу «Від села до села з піснею і словом» відбувся концерт «Моя пісенна Україна». Прозвучали пісні у виконанні сімейного дуету Ореста і Ле­сі Керницьких, дитячого, жіночого і чоло­вічого вокальних ансамблів, Соловій Пе­тра, Гейни Зоряни, Дзьоби Бориса та ін. Українська народна пісня «Не до двора» звучала у виконанні тріо у складі Лесі Ге­йни, Терези Яворської і Лесі Керницької, вірш «Моя Україна» декламувала Христина Деременда. Щирий сміх у глядачів викликав майстерно виконаний Василем Петришиним гумористичний твір Г. Драпака «З'їли вуйка». Аматорами драмати­чного гуртка будинку культури було під­готовлено фрагмент вистави за повістю І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім'я». Ведуча концерту - Мирослава Лучка. На виставці «Переволока квітуча, село моє солов'їне, у твоїй давнині мого роду ко­ріння!..» було представлено альбом «Сторінками історії села Переволока», література з історії краю, предмети ста­ровинного побуту села, роботи народ­них умільців, фотоматеріали.

 

 

Марія ШВИДКА, зав. бібліотекою-філією.

с. Переволока.

 

Нова доба.-2010.-30 лип.-с.2

 

 

 

Концерт у Озерянах

 

Відбувся концерт в Озерянському будинку культури, де лунали пісні у виконанні жіночого ансамблю села та виступи окремих виконавців. Також було організовано книжкову виставку та виставку робіт народних умільців Марії Боднар, Наталії Бойко, Наталії Гірняк та інших.

Ведучими свята були Іванна Дека і Ма­р'яна Мурашка, дуже сподобався слуха­чам виступ бандуристів Оксани Гах і Ла­риси Стасів. На завершення глядачі поба­чили інсценізацію уривку з вистави «Кай­дашева сім'я». Дооре впоралися зі своїми ролями Таня Харевич, Мар'яна Рачкевич, Тарас Процко, Василь Костриба.

 

К. ГІРНЯК, зав. бібліотекою-філією.

с. Озеряни.

 

Нова доба.-2010.-30 лип.-с.2

 

 

 

 

У селі Переволока (Долішня) відбувся концерт «Моя пісенна Ук­раїна», в рамках огляду-конкурсу «Від села до села з піснею і словом».

Прозвучали пісні у виконанні дівочого і дитячого вокальних ансамблів, дуетів Юлі Волощук і Тані Процик та Сергія і Тані Проциків, вірші «Ти ніколи не вмреш, Україно» та «Моя ти доленько свята» у виконанні Марії Соловій та Олі Швидкої. Юля Литвинко прочитала поезію «О мати наша пресвята». Розвеселив гуморе­сками Г. Драпака Василь Довган. Гарно зіграли сценку «От таке от свято» Таня Гончар і Василь Довган. Майстерно виконали танець «Lets, go!" Юля Волощук, Оля Литвинко, Наталя Литвинко, Наталя Добрянська, Люда Дзьоба. Ведучими концерту були Марія Соловій і Юля Волощук. У підготовці концерту допомагав Борис Дзьоба.

Також було організовано виставку робіт народних умільців Тані і Оксани Запоточних, Миколи Добрянського, Олі Литвинко, Олі Захарчишин, Юлі Воло­щук, Людмили Дзьоби та інших.

 

Люба СОЛОВЕЙ, завідуюча клубом.

Марія МАРЦИНІВ, зав. бібліотекою-філією с. Переволока (Долішня).

 

Нова доба.-2010.-13 серп.-с.2

 

 

 

 

У Зеленському сільському клубі в рамках районного огляду-конкурсу клубних закладів «Від села до села з піснею і словом» відбувся концерт «Моє село - серця рідна пристань».

Розпочався концерт піснею «Рідна Україна»у виконанні В. Островерха та Л. Пелещук. В концертній програмі були задіяні наймолодші учасники - вихованці дитячого садочку, які своїми віршами та пісенькою приємно вразили глядачів. Козацьку пісню «До зброї, козацтво, до зброї» виконав юнацький вокальний ансамбль. Колишнім дівчатам, а нинішнім сивочолим жіночкам, які за волю України загубили свою молодість та здоров'я у сибірських таборах, жіночий вокальний ансамбль присвятив повстанську пісню «У неділю рано». Звучали пісні у виконанні Віти Дякун і ансамблю дівчат, дуету у складі Г. Герасименко та В. Єднак, Володимира Моцика, Олі Морської, сестер Ірини та Оксани Єднак. Захопила глядачів чарівним звуком бандури та піснею «Моя Україна» Вікторія Дулик. У виконанні Ірини Єднак прозвучав вірш О. Лихолат «Моє село». Піснею «Іванку, Іванку» М. Квік та Г. Пасічник відкрили жартівливу сторінку. Продовжили її аматори драматичного гуртка Ю. Остро­верха та Я. Гогусь, які порадували глядачів майстерно підготовленою сценкою Дарії Бабали «Залицяльник». Ведучі свята - М. Головінська та А. Кухтин, музичний супровід - Т. Рівний. Завідуюча клубом Л. Гевало щиро вдячна усім учасникам.

З цікавістю односельчани та гості села ознайомилися з виставкою «Село...Село. Краса моя і сила, мій вічний, незів'ялий первоцвіт...», на якій було представлено літературу з історії села і краю, фото­матеріали, роботи народних умільців М. Т. Яцків, М. 3. Татарин, Т. О. Морської, О. М. Ярош, Т. І. Дзядош, С. В. Дубчак, Т. М. Моцик, Л. О. Дякун та ін.

 

Галина МОРСЬКА,

зав. бібліотекою-філією с. Зелена.

 

Нова доба.-2010.-13 серп.-с.2

 

 

 

 

СТАРІ ПЕТЛИКІВЦІ. У сільському клубі в рамках районного огляду-конкурсу «Від села до села з піснею і словом» відбувся святковий концерт «Мій рідний край, моє село — моя маленька батьківщина!» Участь взяли учні школи та аматори села, виступили з програмою два дитячих хореографічних колективи (керівник Ірина Юрків). На сцені було показано Старопетликівські вечорниці, звучали українські народні та естрадні пісні. Свої вірші читала Ольга Гнитка.

На виставці «Моє село — краплина України» було представлено матеріали з історії Старих Петликівців, вироби народних умільців: вишивки Наталії Шум'як, Марії Музики, Ганни Рибак, Катерини Мариняк, Галини Маланчук та роботу випускників місцевої школи 2010 року; живопис Степана Мариняка; вироби з бісеру Мар'яни Федорчик, Соломії Плекан, Мар'яни Вар'ян; кра­шанки Надії Ніколаєвої.

 

Орислава Галицька

зав. бібліотекою-філіею

с. Старі Петликівці

 

Нова доба.-2010.-27 серп.-с.2

 

 

 

 

ЗВЕНИГОРОД. Тут відбувся концерт «Рідний край, де ми живемо, Україною зовемо». Святкове дійство розпочалося з танцю «Козацький марш». Історію села розповідав вчитель образотворчого мистецтва і майстер народного мис­тецтва України, писанкар Зеновій Пеньонжик. Програма свята була насичена піснями, танцями, сценками, віршами, гумором.

На виставці «Звенигород... Село моє, заквітчане у барвах веселкових!» були представлені роботи сільських умільців. Було вручено грамоти відділу культури і туризму РДА Василю Братаку за високу майстерність театрального мистецтва і танцювальному колективу «Віночок» за зайняті високі місця в районному огляді-конкурсі «Танцювальний калейдоскоп».

 

Мирослава БУЧКОВСЬКА,

зав. бібліотекою-філією.

Галина КУЛИК,

зав. клубом с. Звенигород

 

Нова доба.-2010.-27 серп.-с.2

 

 

 

 

ЗАРИВИНЦІ. У сільському клубі в рамках районного огляду-конкурсу клубних закладів «Від села до села з піснею і словом» відбувся концерт «Моє село — колиска мого роду».

Прозвучали пісні у виконанні дівочого і дитячого вокальних ансамблів. Пісню «Мелодія добра» подарували глядачам Наталя Гурська та Христина Фаринюк. Зі сльозами на очах глядачі слухали пісню «Батько і мати» у виконанні дуету Лесі Гурської та Марії Михайлецької. Жіночий вокальний ансамбль представив пісні на слова В. Дем'янчука «Українська мова» і «Понад горами летять лелеки».

Щирими оплесками та сміхом зус­тріли глядачі сценки, написані уроджен­кою с. Заривинці Ольгою Яворською («Під дверима» та «У зубному кабінеті»), у виконанні Ігоря Мотала, Христини Фаринюк, Ігоря Гурського та ін.

Захопила глядачів звуками бандури та піснею «Повій, вітре» Маруся Гурська. Ведучими свята були Н. Козар та І. Мо­тало. Музичний супровід О. Окіпної. Завідуюча клубом Леся Гурська щиро вдячна усім учасникам концерту.

З цікавістю односельчани та гості села ознайомилися з виставкою «Моє село — окраса України, це часточка моєї Батьківщини», на якій було представлено літературу з історії села Заривинці, фото­матеріали, документи, роботи народних умільців, різьба по дереву В.Мокрецького, роботи з бісеру С. Дудлій, виши­вки М Гурської, Г. Михайлецької, У. Рудої та інших.

 

Ярослава Янківська, зав. бібліотекою с. Заривинці.

 

Нова доба.-2010.-27 серп.-с.2

 

 

 

Концерт у Нових Петликівцях

 

У будинку культури села Нові Петликівці відбувся концерт «Моє село — моя маленька батьківщина», організований в рамках районного огляду-конкурсу клубних закладів «Від села до села з піснею і словом».

В концертній програмі взяли участь читці, гумористи, жіночий вокальний ансамбль, хореогра­фічний колектив (керівник Ольга Витвицька). Звучали пісні у вико­нанні Ольги Андрусишин, Марії Куриш, Мар'яни Федюнін.

Односельчани та гості Нових Петликівців ознайомилися з виста­вкою, на якій було представлено літературу з історії села і краю, фотоматеріали, поетичні сторінки Стефанії Семирозум і Нестора Неділенька, вироби народних умільців: вишивки Ганни Чайков-ської, Стефанії Гаврилюк, Марії Мандро, вироби з дерева і картини Федора Мариняка, вироби з лози Йосипа Крупи, роботи Василя Вельгана, Галини Мариняк, Юлії Геви та інших.

 

Галина МАРИНЯК, зав. бібліотекою-філією

 

Нова доба.-2010.-10 верес.-с.2

 

 

 

Новоставські вечорниці

 

У клубі с. Новоставці в рамках районного огляду-конкурсу клубних закладів «Від села до села з піснею і словом» відбулися україн­ські вечорниці.

Було показано також уривок з вистави «Фара­они». Глядачі щирими оплес­ками та сміхом зустрічали виконавців, якими були учні школи та аматори села.

На виставці «Село моє, для мене ти єдине, ти часточка моєї Батьківщини» було представ­лено літературу з історії Новоставців, фотоматеріали, документи, роботи сільських учнів, зокрема вишивки хрестиком та бісером В. Винярської, У. Дискант, різьбу по дереву (Є. Галунка, І. Гикавчук), роботи з бісеру та ракушок (М. Єднак); плетіння соломою (П. Гикав­чук). Найяскравіше враження було від квітів, кованих із заліза Я. Лісецьким.

Зав. клубом щиро вдячний всім учасникам, які взяли участь у проведенні вечорниць.

 

Надія КУЛИК,

зав. бібліотекою.

Михайло ГАЛУНКА,

зав. клубом с. Новоставці.

 

Нова доба.-2010.-17 верес.-с.4

 

 

 

Концерт у Доброполі

 

Естафета районного огля­ду-конкурсу «Від села до села з піснею і словом» дісталася найпівнічнішого куточка на­шого краю — селаДоброполе.

«Село моє, для мене ти єдине» - під таким девізом відбувся, концерт у сільському будинку культури, в якому були залучені понад два десятки аматорів сцени. Наймолодшою учасни­цею свята була 8-річна Христинка Боднарук, яка під оплески односельців виконала пісні про Україну. З цікавістю жителі се­ла знайомилися з виставкою «Моє Доброполе у тихім роз­маю, ми пісню веселу про тебе співаємо», на якій було предста­влено літературу і фотоілюст­рації з історії села, а також ви­роби народних умільців.

Ведучими свята були Світ­лана Денека та Василь Пече­риця. Заключне слово мав завідуючий відділом культури і туризму РДА Олег Тринька. Працівники сільського будинку культури і бібліотеки вдячні за допомогу в організації конце­рту вчителю музики місцевої школи Оксані Шумелді та всім учасникам святкового дійства.

 

Оксана ЧАЙКІВСЬКА, зав. бібліотекою-філіею с. Доброполе

 

Нова доба.-2010.-17 верес.-с.4

 

 

 

 

З нагоди відзначення Всеукраїн­ського дня бібліотек у Бучацьку райо­нну бібліотеку завітали заступник голови РДА з гуманітарних питань Любов Луців та начальник відділу культури і туризму РДА Олег Тринька. Їхні вітання не були голослівні: для потреб районної книгозбірні та користувачів влада подарувала ксерокс.

 

Наш кор.

 

Нова доба.-2010.-8 жовт.-с.4