У День української писемності та мови, який відзначають 9 листопада, в Інтернет-центрі Бучацької публічної бібліотеки відбувся XXI Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

У неділю 8 листопада Бучацьку книгозбірню відвідав Мандрівний фестиваль документального кіно Docudays UA.

Працівники нашої бібліотеки долучилися до свята в Бучацькому замку, яке відбулося 20 вересня: була смачна кава у чашці і оригінальні рецепти кавових напоїв, пропонувалися книжкові цікавинки на тему кави; організовано локацію для фотосесії "Замок. Руїни. Помріяти. Почитати. Подумати", яка заохочувала гостей свята фотографуватися на фоні величних руїн Бучацької фортеці; презентувалася виставка-топ книг "Бучач у художньому слові".

У неділю, 19 вересня, в читальному залі книгозбірні відбулася зустріч з мистецтвознавицею Діаною Клочко в рамках цьогорічної літературної резиденції у Бучачі, зорганізованої Літературним центром ім. Агнона. Після зустрічі присутні мали змогу переглянути фільм про Бучач 70-х років, представлений В'ячеславом Гребеньовським.

25 серпня в читальному залі публічної бібліотеки відбувся черговий тренінг в рамках обласного благодійного фонду "Світ дітей". Тетяна Надвинична - кандидат психологічник наук, доцент кафедри психології та соціальної роботи Західноукраїнського національного університету висвітлювала тему "Виховуйте не дитину, а себе".

18 серпня відбулася зустріч з творчим подружжям письменниці Лесі Коковської-Романчук і Тараса Коковського була надзвичайно змістовною, душевною, ліричною. Гармонія сили і енергії їхнього таланту подарувала присутнім незабутні хвилини справжнього Слова. Щира дяка п. Лесі і о. Тарасу за те, що поділилися з нами теплом своєї творчості.

Майстер-клас з малювання ілюстрації до книжки від художника Романа Лесіва.

Презентація книги Ігнатія Рудого «Жебрак» зібрала у читальному залі книгозбірні шанувальників художнього слова. Було цікаво, змістовно, моментами зворушливо. Дякуємо Івану Семеновичу Дяківу, Олені Сурм’як-Козаренко та Василю Тронту за теплі слова на адресу автора. А Ігнатію Несторовичу бажаємо міцного здоров’я і плідної літературної творчості.

Бучачанка, письменниця і лікар-психіатр Тетяна Іваніцька у нас в гостях і, на наше прохання, відповіла на декілька запитань.

В день стартування-відкриття посольства Книжкового Арсеналу у нашій бібліотеці, у книгозбірню якраз завітав відомий земляк Богдан Чепурко – український письменник, критик, культуролог, народознавець, громадський діяч, Член Національної спілки письменників України (1990 р.). Лауреат Всеукраїнської премії «Благовіст» (2000 р.), Міжнародної премії Організації Оборони Чотирьох Свобід України за перемогу в конкурсі на найкращу Поему про Україну (2000), обласної премії імені М. Шашкевича (2005 р., м. Львів). Дві нові книги Богдана Петровича – «Елегії» і «Рай і пекло ідеалізму», які він нам сьогодні подарував, представлені на виставці-презентації «Видавничі новинки». А ще, з новинками літератури знайомилися чимало наших користувачів і гостей бібліотеки.

23 червня В НАШІЙ БІБЛІОТЕЦІ ВІДКРИВАЄМО ПОСОЛЬСТВО Х МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ «КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ». ЗАПРОШУЄМО НА ЗАХОДИ!

80 років від дня народження Івана Миколайчука. 15 червня 1941 року у селі Чорториї Кіцманського району Чернівецької області в сім’ї прохідника-залізничника народився Іван Миколайчук, видатний український кіноактор, сценарист, режисер та письменник, лауреат Шевченківської премії 1988 року (посмертно). Його називали «душею українського кіно», генієм сучасності, «народним» артистом через те, що його знали і любили мільйони, хоч від держави він мав звання лише «заслуженого». Ролі молодого Тараса Шевченка у фільмі «Сон» та Івана Палійчука у «Тінях забутих предків» принесли Миколайчукові загальне визнання. Кінострічка «Тіні забутих предків» здобула багато радянських та зарубіжних призів та нагород, й була визнана однією з двадцяти найкращих картин світу. З фільму «Білий птах з чорною ознакою» (1971) починається нова сторінка у творчості Миколайчука-актора. Він стає ще й сценаристом. У фільмі Бориса Івченка «Пропала грамота» Іван Миколайчук не тільки виконавець колоритної ролі козака Василя, а й фактичний співрежисер. Він працював над музичним оформленням фільму. Тріо «Золоті ключі» (Ніна Матвієнко, Марічка Миколайчук, Валентина Ковалевська) супроводжувало піснями кінострічку «Пропала грамота». У 1979-му Іван Миколайчук зняв свій фільм «Вавілон ХХ». Яскравий, наповнений фантастичними і водночас реальними образами, фільм увібрав в себе все найкраще, що міг дати Іван Миколайчук - сценарист, режисер, актор. Останньою, незакінченою роботою Івана Миколайчука стали «Небилиці про Івана». У житті цього видатного актора, режисера та сценариста було все, аби стати легендою не лише національного, але й світового кінематографу.

14 червня в нашій книгозбірні відбулась година історичної правди присвячена Евгену Коновальцю.Він був весь у боротьбі за волю України. Його не зупиняли ні війни, ні полон, ні еміграція. Він до останнього подиху був вірний обраній меті. «Здобудеш Українську державу, або загинеш у боротьбі за неї» - ці слова-девіз Євгена Коновальця виявилися, на жаль, пророчі: він боровся за державність України і загинув у цій борні. Загинув не на рідній землі, але за її свободу… Година історичної правди, підготовлена працівниками нашої бібліотеки, мала на меті пошанувати творця і провідника ОУН Євгена Коновальця, 130-у річницю від дня народження якого ми відзначаємо сьогодні.

"Вишиванку одягаємо - українське читаємо"

6 квітня у нашій книгозбірні відбулась зустріч, приурочена Року Іди Фінк на Тернопіллі, під час якої було вперше презентовано її книгу «Подорож». Про життя і творчість письменниці розповіли голова ГО «Гельсінська ініціатива-XXI» Олександр Степаненко та кандидат філологічних наук, викладач теорії і практики перекладу ТНПУ ім. В. Гнатюка Наталія Пасічник.

27 квітня відбувався Майстер-клас з розписування великодніх писанок, який провела у нашій книгозбірні відома бучацька мисткиня Олександра Приведа, вдався на славу!

"Чорнобиля гіркий полин На серце ліг незримо й тяжко…"(огляд літератури до 35-річчя Чорнобильської катастрофи)

Мар'ян Крушельницький – актор і режисер школи Леся Курбаса, педагог. Народився 18 квітня 1897 р. в с. Пилява Бучацького повіту. Навчався в Бучацькій гімназії та на філософському факультеті Львівського університету. Сценічну діяльність розпочав у трупі «Тернопільські театральні вечори». У 1921-1924 роках М. Крушельницький – актор театру товариства «Руська бесіда» у Львові. З 1924 року працював у театрі «Березіль». У 1935 році, після арешту Леся Курбаса, - художній керівник, режисер та актор Харківського українського драматичного театру ім. Т. Шевченка (нова назва театру «Березіль»). У 1944 році удостоєний звання «Народний артист СРСР». З 1952 року – режисер та головний режисер Київського українського драматичного театру ім. І. Франка. У 1926-1956 роках знімався в кінофільмах. Викладав у Харківському та Київському театральних інститутах, з 1947 року – професор. Був нагороджений орденами та медалями, а також Державними преміями СРСР (1947, 1948).

31 березня виповнилася 81 річниця від дня смерті Осипа Назарука.

26 буерезня ми прийняли участь в онлайновому марафоні «Цифрова грамотність людей та спільнот», який організували ВГО Українська бібліотечна асоціація, секція працівників публічних бібліотек і Міністерство цифрової трансформації України. Під час марафону була нагода почути про досвід і кращі практики колег у розвитку цифрової грамотності власних спільнот. Ця інформація буде використана в подальшій роботі книгозбірні і допоможе нашій бібліотеці стати справжнім хабом цифрової освіти.

19 березня народилася видатна українська письменниця, поетеса-шістдесятниця Ліна Костенко. Письменниця є лауреаткою Шевченківської премії (1987) та Премії Антоновичів (1989). У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу. Авторка поетичних збірок «Над берегами вічної ріки» (1977), «Неповторність» (1980), «Сад нетанучих скульптур» (1987), роману у віршах «Маруся Чурай» (1979, Шевченківська премія 1987), поеми «Берестечко» (1999, 2010). 2010 року опублікувала перший прозовий роман «Записки українського самашедшого», що став одним із лідерів продажу серед українських книжок у 2011 році. Почесна професорка Києво-Могилянської академії, почесна докторка Львівського та Чернівецького університетів. Відмовилася від звання Героя України. У сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

9 березня наша книгозбірня відзначала 207 річницю від дня народження Т.Г. Шевченка. В читальному залі діяла розгорнута книжкова виставка «Шевченкове слово велике і вічне» та був проведений поетичний онлайн-флешмоб «Читаємо і співаємо Кобзаря»

Перформанс-замальовка, присвячена 150-річчю від дня народження Лесі Українки "Хотіла б я тебе, мов плющ, обняти..."

Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Щороку 21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Адже мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку. РІДНА МОВА Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово, У барвінки зодягайся, моє щире слово. Колосися житом в полі, піснею в оселі, Щоб зростали наші діти мудрі і веселі. Щоб на все життя з тобою ми запам'ятали, Як з колиски дорогої мовоньку кохали. Л. Забашта

Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) – це добровільна ініціатива, започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур. Вона спрямована на підвищення інтересу та доступу до книг і бібліотек. Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання. Шановні наші читачі! Пропонуємо Вам три простих способи відсвяткувати Міжнародний день дарування книг: 1. Книгозбірня Бучацької громади проводить акцію «Подаруй бібліотеці книгу». Приєднуйтесь до акції! Добрі справи робити приємно! 2. Залучайте до цього свята друзів, у т.ч. і через соціальні мережі. 3. Приєднайтеся до буккросингу, який діє за принципом «прочитав – передай іншому». Залиште прочитану книгу у людних місцях, щоб інші могли її прочитати, або передайте до нашої бібліотеки. Щиро вдячні за подарунки!

Андрій Кузьменко... Легендарний український співак, фронтмен гурту "Скрябін", один з найталановитіших та найщиріших музикантів України. Шість років тому, 2 лютого 2015 року життя артиста обірвала трагічна ДТП. Окрім артистичного світу, активної громадської позиції, Кузьма Скрябін відзначився ще й у письменстві. Його автобіографічні книги пройняті яскравим відчуттям життєвого гумору і користуються великою популярністю.

Сьогодні Україна відзначає 103 річницю пам’яті Героїв Крут. У цей день ми згадуємо про події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху – бій під залізничною станцією Крути на Чернігівщині. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну.

27 січня в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих. Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними. Світова спільнота цього дня не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.

Сьогодні - свято державності України, - День Соборності! Вітаємо усіх з цим знаковим днем в історії нашої держави! Єднаймося у своїй любові до України і ми переможемо і всі негаразди, і всіх наших ворогів! До вашої уваги - хвилини історичного календаря "Величний День Злуки".

16 січня – в Україні відзначають День пам’яті «кіборгів», які захищали Донецький аеропорт з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. Протягом 242 днів з неймовірною стійкістю, відвагою та незламністю українські військовослужбовці, добровольці, медики та волонтери тримали оборону Донецького аеропорту. За цей період загинуло понад 200 українських захисників, поранено понад 500. «Кіборгами» нескорених українців назвав сам ворог. Мовляв, тільки роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах. Одним із «кіборгів» був наш земляк – Римар Ігор Миколайович, народився 16 квітня 1987 року в с. Трибухівці на Бучаччині, старший солдат 80-ої окремої аеромобільної бригади. Отримав важкі тілесні поранення 9 січня під час атаки російських бойовиків нового терміналу аеропорту Донецька. Через обстріли йому близько семи годин довелося чекати, перш ніж його змогли вивезти з аеропорту до шпиталю в Артемівську, а потім – до Харківського військового госпіталю. Більше двох тижнів лікарі боролися за життя «кіборга», він переніс чотири операції та перебував у комі. На жаль, їх зусилля виявились марними. 27 січня 2015 року Ігор Римар помер в Національному військово-медичному клінічному центрі (м. Київ). Посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня 23 травня 2015 року, нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту», пам’ятною медаллю «122 окремий аеромобільний батальйон» На фасаді школи с. Трибухівці, в якій він навчався встановлено меморіальну дошку. Слава Україні!!! Героям слава!!! ПАМ’ЯТАЄМО!!! ШАНУЄМО!!!

Любі наші користувачі, друзі, колеги! Центральна книгозбірня Бучаччини щиро дякує усім, хто був із нами протягом непростого 2020 року, вітає вас з прийдешнім Новоріччям і бажає, щоб новий 2021 рік приніс більше хорошого, позитивного, щасливого і радісного! Нехай здійснюються найзаповітніші мрії і бажання, нехай супутниками всіх справ і починань буде успіх і удача! Здоров’я усім і миру нашій країні!

У нашу книгозбірню з ВИФЛЕЄМСЬКИМ ВОГНЕМ МИРУ завітали бучацькі пластуни.

Скарбничка художньої літератури краю поповнилась новою книгою нашої молодої і талановитої землячки Тетяни Іваніцької «Мій дідусь був польським переселенцем». Книга художня, але написана на основі реальних подій і тому, безперечно має особливо значимі важелі впливу на струни нашої душі своєю щирістю і достовірністю.

Щороку в тиждень, що включає 10 грудня – Міжнародний день прав людини, у нашій країні, починаючи з 2008 року, проводиться Всеукраїнський тиждень права. Саме 10 грудня у 1948 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, а через два роки, у 1950-му, на засіданні Генеральної Асамблеї ООН було ухвалено відзначати Міжнародний день прав людини. «Тиждень права» має на меті підвищити рівень правової культури населення, а також поінформованість громадян щодо їхніх конституційних прав та обов'язків, можливостей їх реалізації та захисту.

У першій половині ХХ століття українці зазнали трьох жахливих голодоморів: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років. Найжахливішим з них, за соціально-демографічними наслідками, вирізнявся голодомор 1932-1933 років. Світова історія до того не знала такого жахливого винищення народу, яке сьогодні з повним правом можна назвати геноцидом - злочином проти людства. Пік голодомору прийшовся на весну 1933 року. В Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, 1000 - щогодини, майже 25 тисяч - щодня. Тодішній режим прагнув позбавити українську націю її волелюбного духу, її ідентичності, зламати фізично і духовно, і навіть важко уявити, скільки сили знадобилося українцям, щоб вижити, вистояти, не зникнути з лиця землі.

Сім років тому на Майдані у столиці України розпочалася Революція Гідності – український народ постав на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та європейського вибору і показав справжню силу та незламність українського духу. Горів Майдан мільйонами вогнів, Запал принісши у серця людей. Ми разом. Поруч. Ти тут не один. З тобою поруч тисячі плечей…

В рамках мандрівного фестивалю Docudays UA пройшла презентація, присвячена 210-й річниці від дня народження видатного скульптора, академіка Томаша Оскара Сосновського та перегляд документального фільму «Зарваниця».

1 листопада – 102-а річниця проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. ЗУНР проіснувала всього 257 днів і її поразку зумовив цілий ряд факторів. Проте жоден із них не здатний перекреслити роль цього державного утворення в історичному просуванні українського народу шляхом національної свободи і державної незалежності. Реальне існування протягом восьми з половиною місяців національної галицької державності підтвердило, що здобути і відстояти незалежну національну державу можливо тільки завдяки напрузі сил усіх соціальних верств і політичних сил нації. Врешті, саме памʼять про власну українську державність у Галичині та бойовий досвід в Українській Галицькій Армії стали основою для подальшої боротьби за незалежну та соборну Україну.

Наталя Щерба - сучасна письменниця, яка працює переважно в жанрі фантастики і пригодницького фентезі для підлітків. У її книгах ви не знайдете відвертої жорстокості, насильства або навіть поганих кінцівок. Зате у них повно захоплюючих подій, дивовижних істот і оригінальної часової магії, на законах якої побудовані авторські світи.. Найбільш популярні серії книг письменниці: «Часодії» - головною героїнею серії є юна часівниця Василина Огнєва, яка потрапила в особливий світ, де всі вміють керувати часом. · перша книга «Часодії. Часовий ключ» · друга книга «Часодії. Часове серце» · третя книга «Часодії. Часова вежа» · четверта книга «Часодії. Часове ім'я» · п'ята книга «Часодії. Часограма» · шоста книга «Часова Битва» «Часодійна» – ця книга є справжнім скарбом для всіх шанувальників циклу «Часодії». У ній зібрано безцінні відомості про ключників і часодіїв, про Ефлару з її розкішними замками та неймовірними істотами, оповідки про таємничі події, які згодом вплинули на весь часодійний світ. «Лунастри» - це захоплюючий сюжет, реалістично описаний фантастичний світ, м'який гумор, містична і зачарована атмосфера. · перша – «Стрибок над зорями» · друга –« Політ крізь камені» · третя – «Кроки в безмежжі» · четверта «Танок білих карликів» «Чароділ» - таємничі карпатські гори стали місцем розгортання чародійних подій твору. Головною героїнею трилогії є дівчинка Тетяна Окрайчик, правнука самої відьми, яка отримує у спадок магічний срібний браслет-ящірку і потрапляє у вир протистояння наймогутніших магів – правителів Карпат. · Книга 1. «Чародільський браслет» · Книга 2. «Чародільський князь» · Книга 3. «Чародільський град»

День захисника України - державне свято, що відзначається в Україні 14 жовтня в день Святої Покрови Пресвятої Богородиці одночасно із Днем українського козацтва та Днем утворення Української повстанської армії. Це свято вважається одним із найбільш шанованих в Україні і є справді всенародним, бо подвиг славних синів України - лицарів-козаків, воїнів Другої Світової, Героїв УПА, Героїв Небесної Сотні, Героїв АТО навіки закарбовано у пам'яті нашого народу, воно символізує нерозривний зв'язок усіх поколінь захисників України.

Сьогодні День пам'яті жертв Бабиного Яру - одного з найжахливіших символів Голокосту. 29 - 30 вересня 1941-го року, в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста- понад 50 тис. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тис. людей. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста. За роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, полягло від 100 до 150 тисяч осіб. Зокрема, в Бабиному Яру фашисти розстріляли близько 600 членів Організації українських націоналістів, серед них поетесу Олену Телігу, лідерів «похідних груп» ОУН і всю редакцію газети «Українське слово». Тоталітарні режими, що панували у минулому столітті, знищували людей за ознаками етнічної, расової, культурної, релігійної та класової приналежності на всій території України. Трагедія Бабиного Яру відзначається в Україні на державному рівні й є свідченням того, що в пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.

Сім пригодницько-детективних книг Андрія Кокотюхи із серії «Ретророман» про життя Львова на початку минулого століття. Перша книга із серії – «Адвокат із Личаківської» – розповідає історію успішного молодого київського правника Клима Кошового, який дивом вирвався з тюрми й утікає від переслідувань царської влади до Львова. Тут його арештовують за підозрою у вбивстві, і він змушений розплутувати цілий клубок проблем, пов’язаних із діяльністю у тому числі російських терористів. Наступна книга – «Привид з Валової» – описує події 1909 року. Це будівельний бум у Львові, перебудова старих будинків . В одному зі старих будинків бачать привид Чорної пані. Усякого, хто зустрінеться з нею, чекає загибель. Тепер життєві обставини Клима Кошового складається так, що він змушений докопатися до істини і розкрити секрет небезпечного привида. Дія третьої книги із циклу – «Автомобіль із Пекарської» – відбувається у 1911 році. Це час економічного буму і технічного прогресу. У Львові з’являються автомобілі, високотехнологічні парки атракціонів, і на фоні цього розвивається сюжетна історія. Наступна книга – «Різник із Городоцької» – вже 1913 рік. У ній закладена атмосфера передчуття війни. Місто живе не скільки очікуванням війни з Росією, стільки перемоги над нею. П’ята книга «Коханка з площі Ринок» присвячена окупації Львова під час Першої світової війни. Шоста – сьома «Втікач із Бригідок»- «Офіцер із Стрийського парку», підводять читача до подій 1918 року і описують розпад Австро-Угорської імперії. Загалом ці книги охоплюють десятирічну історію із життя героїв. Насолоджуйтесь цікавим читанням!

Дорогі колеги, користувачі бібліотек, жителі Бучаччини! Щиро вітаємо Вас з Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України! Нехай кожен крок вперед буде багатий на перемоги, а кожен успіх робить нашу державу, як і кожного українця, міцнішим. Щиро зичимо Вам миру, спокою та злагоди, міцного здоров'я і щедрої долі!

СЬОГОДНІ, 29 ЛИПНЯ 2020 РОКУ, ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ 155-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИТРОПОЛИТА АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО. Він був не просто персоною загальнонаціонального масштабу, але й людиною-епохою, дивився навіть не у завтрашній день, а на декілька днів уперед, дійсно дбав про ближнього, незалежно від віри, національності чи поглядів особи. Народився Андрей Шептицький 22 липня 1865 року в селі Прилбичі на Львівщині. Походив зі стародавнього знатного українського роду, який у XIX столітті зазнав полонізації, члени родини стали римо-католиками. Незважаючи на сильну опозицію з боку батька, він вирішує повернутися до свого коріння і стати ченцем Василіянського чину, щоб служити "селянській", як її називали в той час, Греко-Католицькій Церкві. Своїми діями та словами він значно випередив час, в якому жив. Саме тому гідний бути прикладом для наслідування.

Перша писемна згадка про Бучач датується 1260 роком, коли місто належало багатій родині Бучацьких гербу Абданк, яка володіла ним протягом трьох століть. У той час на території міста і його околицях росли густі букові ліси, які впритул приступали до Стрипи, залишаючи незайманою лише вузеньку смужку родючої землі. Вважають, що назва міста пішла від бучини, яка росла тут. Неповторна краса міста уособлює в собі водночас простоту й монументалізм, розкіш та індивідуальність. Мандрувати мальовничим містечком над Стрипою можна безкінечно. Бучацька земля воістину свята і є неповторною перлиною в намисті України.

76 річниця визволення Бучача 21 липня 1944 року Бучач і Бучаччина були звільнені від німецьких нацистів. Довгих три роки, з 7 липня 1941 року, населення міста й навколишніх сіл перебувало під їхньою окупацією. За даними Тернопільського облдержархіву, за цей час було знищено понад 7 тис. мирних жителів, до Німеччини вивезено 1839 юнаків і дівчат. В останні місяці окупації гітлерівські війська зруйнували залізничну станцію, виробничі приміщення, спиртзавод, маслозавод, спалили 138 будинків. Зі спогадів жителів Бучача: Іван Синенький: «Під час німецької окупації ми мешкали біля самої лікарні. Німці були всюди, у кожній хаті. Жителі мусили ходити до Язловця здавати контингент – за нездачу німці лякали розстрілом. Хоча, наскільки я пригадую, жодного такого випадку не було. Коли почалися бої за визволення Бучача, радянські війська підійшли до Медведовець. Вуличних боїв у місті не було, хіба що бомбили. Бомбардування почалося на самі Великодні свята. Ми ховалися хто де міг. Пригадую, як на територію лікарні впала бомба. Вбило 8 німців і їх поховали тут же на місці. Дуже багато було побитих коней, їх німці закопали у ямі, що утворилася від вибуху бомби. Згодом нас евакуювали у напрямку Монастирська, жили у с.Товстобаби (тепер село Високе). А коли повернулися – не впізнали своїх домівок. Хати стояли дуже поруйновані, без вікон і дверей. У кожного на городі були вириті бункери, а бур’яни – вищі за людину». Ганна Музика (в роки окупації працювала на німецькій кухні): «Нас, жінок, на кухні працювало декілька. Жили в окремій кімнаті, ніхто до нас не чіплявся – за це могло бути покарання від командира. Кілька хлопців доглядало коней. Німці з нас не знущалися, правда , позабирали усіх корів. Запам’ятався один з них, в окулярах, він постійно дивився на фотографії двох своїх жінок – колишньої і теперішньої. А ще в одного німця на обслузі працювали дві молоденькі жидівочки, але ніхто з мешканців їх не видав. Дівчата потім усім дякували за це. Головним на кухні був кухар Ганц. Німцям ми готували в основному котлети з коня, смажили кропиву – то був для них вітамінний делікатес. М’яса з коня ми їсти не могли , тому їжу для себе готували окремо – часто це були вареники. Німці з нас сміялися, що ми не їмо те, що вони вважають делікатесом. З кухні возили їжу на фронт (під Медведівці). А їли – хто з чого. Посуду, як такого, було обмаль, то німці брали замість тарілок кльош, горщок, плювачку. Ми ніяк не могли на це спокійно дивитися, хоча нас переконували, що нічого тут страшного нема, адже все щойно взяте з складу і у користуванні ще не було. Потім, коли почалися бої за Бучач, нас евакуювали на Підгаєччину. Коли повернулася, дізналася, що на моєму городі стояв кулемет. Це щастя, що у жодну хату не потрапила бомба, хоча у них і цілилися».

Сьогодні минає 30 років від дня ухвалення Декларації про державний суверенітет України. Історики вважають це першим кроком до незалежності України, яка була проголошена трохи більше як за рік, 24 серпня 1991 року.

Культура українців надзвичайно багата, і розглядати її можна з різного погляду. Ці книги вводять нас в захоплюючий і мудрий світ етнографії, знайомлять з ритуалами і традиціями, якими керуємося і зараз, навіть не підозрюючи, наскільки вони древні. А також дізнаємося багато цікавого про звичаї і побут українського народу, його фольклор та давню історію.

Кожен президент України складає присягу на вірність народу, поклавши руку на Конституцію та на Пересопницьке Євангеліє. Упродовж 1990-1996 рр. було запропоновано 15 проектів Конституції України – від Конституційної комісії, політичних партій та науковців. Міжнародне співтовариство привітало ухвалення Конституції України та визнало її однією з найдемократичніших у світі. У 2011 році була презентована перша мініатюрна Конституція України – книжка розміром 2х3 см. У ній 160 сторінок, а кожна літера не більш як 1 мм. Важить книга всього 15 г. Мініатюра вмістила лише десяту частину тексту оригіналу. Автор – художник-графік Ігор Степанов – витратив на її створення близько двох місяців. У 2019 році в мережі Інтернет з’явилася електронна Конституція України для дітей у вигляді коміксів. Авторами Конституції у коміксах стали брати Капранови, а художником – Олександр Костенко. Попередники сучасної Конституції: 1. Конституція Пилипа Орлика – 1710 рік. 2. Конституція УНР –29 квітня 1918 року. 3. Мала конституція ЗУНР – 13 листопада 1918 року. 4. Тимчасова Конституція Карпатської України – 15 березня 1939 року.

Наше життя сповнене труднощів і перепон, яких не оминути, проте це нікому не повинно завадити отримувати насолоду від кожного прожитого дня. Усі ми бажаємо одного - щастя. Щодня шукаємо його в обличчях випадкових перехожих, приємних дрібничках, малих і великих звершеннях. Нам здається, що щастя недосяжне, воно ходить далеко від нас. Ці книги розкриють найзаповітнішу таємницю сховку щастя. Адже воно - у кожному з нас. Вони навчають як відкинути всі негативні упередження й думки, що заважають бути щасливими та насолоджуватися життям. Радять звернутися до внутрішньої мудрості, полюбити та прийняти себе таким, якими ми є.

Символічний код вишиванок З прадавніх часів вишиванка була для українців не просто одягом. У ній були зашифровані сакральні символи, які зберігають історію народу, його ідентичність. Сьогодні вишивка – ніби стародавній літопис, через який можна доторкнутися до історії та культури кожного куточка України. Зараз відомо приблизно 250 видів вишивальних швів, що базуються на 20 техніках. Популярними є як традиційні вишиванки у вигляді сорочок, так і вишиванки-сукні різних кольорів і фасонів. Великого розповсюдження набули вишиванки білого та чорного кольорів. Такий одяг можна вдягти і на прогулянку, і на свято, і на роботу. Також дуже популярні вишиванки на сучасний лад – з несподіваними малюнками та квітами. Кожен може дібрати свою за смаком. Символіка основних кольорів вишиванок: Червоний колір – символізує любов до людини, життя, енергію сонця, радість. Білий колір – символ невинності й оберіг від нещастя та лихого ока. Чорний колір – це багатство і достаток. Золотий або жовтий – справжній символ меду і пшениці, добробуту, достатку, багатства і радості. Зелений – жіночий колір, колір усього живого. Синій колір – символ неба і води, звільнення від недуг і душевного спокою. Орнаменти з вишивки є дуже популярними і їх втілюють не лише на сорочках, але й на будь-якому сучасному вбранні, на автомобілях та навіть "викарбовують" у вигляді татуювання. А ще знавці вишиванки переконують, що символіка елементів вишиванки має дуже сильний вплив на життя того, хто її носить.

ПУНКТ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ Якщо вам потрібна інформація щодо Євросоюзу, євроінтеграції України, навчання і працевлаштування у європейських країнах, історичного минулого, сьогодення, звичаїв і традицій європейських народів, звертайтесь у Пункт Європейської Інформації (ПЄІ), який діє при центральній бібліотеці.

"Тарас Шевченко - художник" під такою назвою у районній дитячій бібліотеці відбулася мистецька година. Роман Лесів відомий художник Бучаччини знайомив дітей з цікавими сторінками мистецької творчості Шевченка. Діти читали свої улюблені вірші з поетичної спадщини великого Кобзаря.

3 березня 2020 року відбулась презентація книги-роману Ігнатія Рудого "Чаровщина".

"МАЙДАН У СЕРЦІ УКРАЇНЦІВ" - під такою назвою діє книжкова виставка в центральній бібліотеці. Гортаючи сторінки цих книг та вдивляючись в обличчя наших новітніх героїв, ми немовби проходимо місцем звершення їхнього невмирущого подвигу. Зупинімося на цих сторінках та помолімся за кожного з полеглих, які за наше краще майбуття, за нас, наших та своїх близьких і рідних, дітей і внуків, тобто свою Батьківщину, віддали найдорожче, що мали, - своє життя. Небесна сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і наш душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас.

На вшанування пам’яті героїв Крут – юних українських патріотів, які сто два роки тому, у далекому 1918 році, поклали на вівтар української державності непомірну жертву – своє молоде життя. «На похмурому подвір’ї касарні стоять у гордій лаві виструнчені молоді борці. Неповнолітні руки стискають кріса – перед лавою на підніжках лежить скоростріл. Їх триста дітей. Хто вони? На що чекають? Який наказ зібрав їх тут? Дзвенить сурма – трисотня йде, трисотня в бій маршує. Дуднить по брукові бадьорий крок, лунає пісня гордо! Гей, зацвітуть червоні маки на шоломах, або білі руки квітчатимуть скривавлені багнети!.. Трисотня йде, трисотня в бій маршує!.. Свята, свята тая доріженька, куди вони йдуть... Наперекір усім законам життя трисотня скаже своє слово. Полум’яне і криваве слово....» Зловісна ніч — її не позабути! — Лягла трисотня у бою за Крути…

Вифлеємський вогонь миру в нашій книгозбірні.

Перегляд фільму "Навмисна смерть".

Зустріч із Євгенією Кононенко, письменницею, чиї твори, як дорослі так і дитячі, вирізняються оригінальним стилем, цікавим викладом світобачення. Багатьом шанувальникам літератури, безперечно, відомий її роман «Жертва забутого майстра», присвячений славетному скульптору Пінзелю, та й значна частина подій цього твору розгортається саме у нашому місті. Сподіваємось, що цьогорічне перебування письменниці у Бучачі в рамках літературної резиденції сприятиме появі на світ нового захоплюючого твору, пов’язаного із нашим краєм.

Минулого року Верхова Рада України ухвалила постанову «Про відзначення на державному рівні 75-х роковин депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках», на підставі якої Кабінет Міністрів України видав у липні цього року відповідне розпорядження. І цьогоріч вперше на державному рівні вшановують роковини примусового виселення західної гілки автохтонних українців з названих етнічних земель. За словом «депортація» стоїть те, що люди, які десятки років свого життя прожили на рідних землях, в рідній місцевості, були змушені назавжди покинути свої домівки. Людям давали декілька днів, іноді всього декілька годин на те, щоб зібрати свої речі. Фактично люди їхали, часто у товарних вагонах, невідомо куди, багато з них ще у дорозі гинули... Місцевості, «звільнені» від українців, одразу ж було заселено поляками. Тут свідомо знищувалися будь-які ознаки, що могли свідчити про попередніх господарів: зрівнювали з землею українські кладовища, руйнували старовинні церкви... Все це – живі людські страждання, тобто те, що не можна передати сухою мовою цифр. Лиш частинку цього болю можливо передати мовою живих свідчень, спогадів, поезії, музики, пісні… У стінах книгозбірні відбулася година пам’яті трагедії, яка залишилась невигойним болем тих переселенців, котрі 75 літ тому стали нашими краянами. Щиро дякуємо ініціатору і організатору цієї зустрічі – голові міського осередку районного товариства «Лемківщина» Ніні Корніївні Оленяк.

Святкуємо День бібліотек в нашій книгозбірні. Долучайтеся!

Центральна бібліотека знову взяла участь в "Наукових Пікніках" у Бучачі. Гості та учасники Пікніків жваво цікавилися новинками літератури, взяли участь в ерудит-вікторині.

26 серпня письменнику, критику, культурологу, народознавцеві і громадському діячеві Богданові Чепурку, уродженцю с.Осівці, виповнилось 70 літ. З нагоди урочистого ювілею, який вирішили відзначити в рамках святкування Дня села, 28 серпня зібралися на подвір'ї сільської адміністративної будівлі громада та гості Осівець, в т.ч. гості зі Львова, працівники Бучацької центральної бібліотеки, представники органів місцевого самоврядування. Ювілярові бажали здоров'я, натхнення до творчості, молодечого запалу і многая літ!

Центральна районна та дитяча бібліотеки взяли участь у святкуванні Дня Незалежності України. В міському сквері організували виставку «Вітчизно свята, дорога Україно. Для кожного з на с ти у світі - єдина!» та провели вікторину для дітей «Відкрий для себе Україну».

Презентацію МІЖОБЛАСНОЇ ІСТОРИЧНОЇ ПЕРЕСУВНОЇ ФІЛАТЕЛІСТИЧНОЇ ВИСТАВКИ "Перші марки Української держави 1918-1923 рр.", присвячену 100-річчю Чортківської офензиви, провів Олександр Канівець відомий громадсько -мистецький діяч. А також відбулося погашення марок.

Історико-краєзнавча сторінка «Чортківська офензива: героїка визвольних змагань»

Святкування ДНЯ ЄВРОПИ у центральній бібліотеці

У залі нашої книгозбірні відбулася цікава зустріч з новим Тернопільським письменником Андрієм Гулкевичем.

Цьогоріч виповнюється 20 років з дня загибелі невтомного борця за незалежність і свободу нашої держави, «шістдесятника», багаторічного політв’язня мордовських таборів, одного із очільників національно-демократичного руху 80-90-х років ХХ ст. В’ячеслава Максимовича Чорновола. На знак пошанування пам’яті славного діяча України було відслужено панахиду біля барельєфу В.Чорновола, а у читальному залі книгозбірні пройшла година пам’яті «Людина, яка пробудила Україну», підготовлена працівниками РБК та центральної районної бібліотеки. Звучали спогади, розповіді, поезії, пісні. Відбувся відеоперегляд фільму «В’ячеслав Чорновіл. Реквієм».

Наша книгозбірня взяла участь у творчому звіті мистецьких колективів Бучацького району, присвячений 205-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка "Шевченкове слово лунає крізь віки", який проходив в районному будинку культури.

"І вони пішли… Коли вдарив останній час України, вони пішли…горстка юнаків, проти великої навали більшовиків… Чи ж вони не знали, що йдуть на смерть? Чи ж вони не хотіли жити й бачити, як молода держава ростиме й цвістиме?.. Чи їм не жаль було розставатися з життям, котре для них щойно почало всміхатись?.. А вони таки пішли… і всі полягли… бо триста встояти не може перед шести тисячами. Вони пішли, щоб затримати ворога, що був вже майже під Золотими Воротами Києва…" Герої Крут, юні українські патріоти, які у далекому 1918 році поклали на вівтар української державності непомірну жертву – своє молоде життя. На знак пошанування їхнього героїзму і мужності – година пам’яті «Жертовний хрест під Крутами стоїть». Дякуємо за чудові музичні номери Ігорю Кізюку, Марії Михайлецькій, Тані та Юлії Павлишиним.

Автор популярних книг Макс Кідрук знову побував у Бучачі із презентацією нового роману «Де немає Бога». І знову – вражаючі факти з історії написання книги, цікава розмова, хороше спілкування, автографи, фото на згадку і, загалом, чудові враження!

Мирослав Дочинець – неординарний український прозаїк, новеліст, есеїст і автор влучних афоризмів, лауреат Шевченківської премії. На зустріч, яка проходила в рамках діяльності літературного центру ім.Агнона, до читального залу нашої книгозбірні завітали справжні шанувальники творчості письменника, якого цікавить не тільки правда історії, але й правда серця. Його книги, насичені філософією буття, роздумами-пошуками дороги до себе, до свого власного «Я», привертають посилену увагу різновікових категорій наших читачів.

26 серпня Бучацька книгозбірня вітала шановного гостя – Василя Шкляра, письменника, лауреата багатьох престижних літературних премій, володаря гран-прі Всеукраїнських конкурсів на кращий роман «Золотий бабай» та «Коронація слова», лауреата премії «Золоте перо», міжнародної премії «Спіраль століть», австралійської премії «Айстра», премії Ліги українських меценатів «Ярославів Вал» та ін. Василя Шкляра називають «батьком українського бестселера». Кожен його роман викликає неабиякий резонанс у суспільстві. Книги постійно перевидаються. Зустріч, зініційована Василем Григоришиним, зібрала у читальному залі чимало поціновувачів творчості В. Шкляра. Присутнім було цікаво знайомитися із творчим світом письменника, з думками і поглядами українця, якому шалено небайдужа доля нашої країни. Художник Роман Лесів подарував письменникові картину на згадку про наше місто, а ведуча – директор ЦБС Леся Машталір, вручаючи В. Шкляреві квіти і буклет про Бучач, щиро подякувала за цікаву розмову і побажала шановному гостю здоров’я та нових творчих здобутків на терені письменництва.

День міста... Велелюдне свято... Чудова нагода привернути увагу до бібліотечного життя. А знайомство із книгами та краєзнавча вікторина - як один із варіантів краще пізнати історію рідного міста, рідного краю.

Торгівля людьми – неприпустиме порушення прав людини і вважається особливо тяжким злочином. Цій актуально-болючій темі було присвячено засідання за круглим столом «Моніторинг та забезпечення виконання заходів у сфері протидії торгівлі людьми у Бучацькому районі», яке проходило у читальному залі центральної бібліотеки.

17 липня бучачани та гості міста – представники єврейських общин Тернопільщини, відзначали 130-ту річницю від дня народження видатного письменника, визнаного класика ХХ століття, лауреата Нобелівської премії в галузі літератури, уродженця міста Бучач Шмуеля-Йосефа Агнона (Чачкеса).

У стінах центральної та дитячої книгозбірень відбулося свято Дня Європи. Учасники святкування відкривали для себе Європу і пізнавали європейський простір під час віртуальних мандрівок, вікторин, інформ-хвилин у ПЄІ, конкурсів, майстер-класів, кавового частування і, звичайно ж, знайомства із книгами. І усе це – під мелодії європейської музики…

4 травня в читальному залі центральної бібліотеки відбулася презентація фільму "Червоний. Без лінії вогню", знятого за однойменним історико-пригодницьким романом письменника і сценариста Андрія КОКОТЮХИ. Шанувальники творчості А. Кокотюхи мали нагоду безпосередньо поспілкуватися з іменитим письменником. Зустріч, зініційована підприємцем Романом Білінським, була насичена цікавими розповідями щодо літературної творчості та зйомок історико-пригодницького фільму "Червоний. Без лінії вогню", які проходили, зокрема, і на Тернопільщині.

27 квітня у читальному залі центральної книгозбірні зібралися працівники бібліотек ЦБС, ОТГ та бібліотекарі шкільних бібліотек міста на районний семінар-практикум бібліотечних працівників з теми: "Впровадження універсальної десяткової класифікації (УДК) в практику роботи бібліотек району". Директор ЦБС Л.Машталір, зав. методично-бібліографічним відділом ЦБ Н.Лестюк та зав. відділом комплектування ЦБ Г.Морська ознайомили бібліотечних працівників району з питаннями щодо історії УДК, сучасного стану та необхідності її впровадження у практику роботи. Учасники семінару переглянули презентацію щодо методики індексування за УДК та отримали практичні поради щодо проблемних питань переходу на УДК. Взяли участь у практикумі із систематизація документів за УДК з використанням таблиць зіставлення. Також отримали роздруковані Таблиці зіставлення ББК та УДК і методичку «Перехід на УДК: коротко про важливе».

4 березня в читальному залі центральної книгозбірні відбулася презентація книг знаного прозаїка, автора історико-авантюрних та детективних творів. Присутні отримали нагоду дещо більше дізнатися, безпосередньо із уст автора, про роман «Людвисар. Ігри вельмож», за який Б.Коломійчук отримав гран-прі конкурсу «Коронація слова – 2013» в номінації «Романи». Не менш захопливими були знайомства і з іншими книгами письменника: збіркою авантюрних і детективних оповідань «Таємниця Єви», ретророманів «В'язниця душ», «Небо над Віднем», «Візит доктора Фройда» – розповіді про Галичину початку ХХ ст. та поліцейські розслідування комісара Вістовича. А минулого року молодий автор потішив своїх шанувальників новим романом «Король болю», у якому продовжує сюжетну лінію книги «Людвисар…». В творах Б.Коломійчука гармонійно поєднуються бурхливий сюжет, містика, та правдиві історичні факти.

100-річчя бою під Крутами! Сто літ пам'яті про незламність духу захисників української державності! Актуально, як ніколи!.. Хоча, саме для України, завжди актуально... І так хочеться, щоб пошанування таких знакових дат в історії України мало направду щирий відгук у наших серцях! В пам'ять про Героїв Крут - година-реквієм у Бучацькій книгозбірні.

«Людина, яка пробудила Україну» - так називалась розповідь-портрет, підготовлена працівниками Бучацької центральної бібліотеки. Історія життєвого шляху В’ячеслава Чорновола та його нелегкої боротьби із тоталітарною системою, поезія, відеоперегляд фільму «Великі українці. В’ячеслав Чорновіл” – все це увійшло до програми заходу. Цікавими і живими, оскільки насичені спогадами, стали виступи голови Бучацької районної організації Народного Руху України Іллі Савовича Козири, та члена НРУ Андрія Павловича Гарника. Завершився захід покладанням вінка до меморіальної дошки пам’яті В.М.Чорновола.

Надзвичайно цікаво пройшла зустріч із популярним і доволі неординарним письменником Максом Кідруком. Змістовні розповіді, іноді фантастично неймовірні факти, які лягли в основу книг, динамічні відеокадри буктрейлерів, презентація нового роману «Не озирайся і мовчи» – все це у ході насиченого спілкування. Присутні мали змогу почути багато пізнавального, загадкового і позитивного та придбати книги із автографом автора.

8 грудня в читальному залі центральної книгозбірні проходили заходи приурочені Всеукраїнському тижню права та Дню захисту прав людини, в якому брали участь А.І.Григоришин - начальник відділу Бучацького бюро правової допомоги, Х.Я.Чорнота - провідний спеціаліст Бучацького міжрайонного відділу державної виконавчої служби, М.З.Скорий - юрист волонтер, Л.Д.Луців - бібліограф центральної бібліотеки, учні колегіуму ім. св. Йосафата. В цикл заходів входили юридично-правові консультації, правовий дайджест «Права є в кожного з нас», відеоперегляд роликів «Права і свободи людини», «Ти і поліція», діяла книжкова виставка «На паралельних дорогах прав та обов’язків».
«Там, де непідготовлений читач бачить містику, я опираюсь на реальні наукові теорії», - так говорить Макс Кідрук про свій роман «Не озирайся і мовчи». Бучачани матимуть змогу поспілкуватися із автором на презентації цієї нової книги 14 грудня. Отож, запрошуємо усіх поціновувачів сучасної української літератури до центральної бібліотеки на зустріч із Максом Кідруком та знайомство з його новим романом «Не озирайся і мовчи».
Нещодавно у Тернопільському видавництві «Навчальна книга – Богдан» вийшов з друку рекомендаційний бібліографічний покажчик «Бучач: цікаві сторінки минувшини», – результат копіткої роботи працівників Бучацької центральної районної бібліотеки. Покажчик, який здобув перемогу в обласному конкурсі «Кращий бібліографічний покажчик» у номінації «Кращий рекомендаційний бібліографічний покажчик краєзнавчої тематики», виданий за сприяння Тернопільського обласного відділення Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація». У ньому зібрано матеріали про історію, архітектуру, сакральні, мистецькі, природничо-історичні пам’ятки Бучача та Бучаччини й відомих людей краю. Видання адресоване краєзнавцям, мистецтвознавцям, учителям, студентам, учням, а також усім, кого цікавить наша історія.

У неділю, 29 жовтня, в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулося знайомство із цікавою і багатогранною творчістю поетеси Тетяни Іваницької. Нещодавно світ поетичної літератури поповнився її новою збіркою - "Паперові крила", яку презентували разом з авторкою. Окрім авторського виконання, вірші читали юні учасники зустрічі - Уляна Гадз, Софійка Буряк, Ліля Легка та Софійка Костишин. Художньою окрасою заходу стали малюнки юної обдарованої художниці Лілії Коршняк, яка є авторкою ілюстрацій презентованої збірки «Паперові крила». Присутні задавали запитання, вітали талановиту поетесу, а Зоряна Починок та Катя Дрогомирецька привітали її піснями. Молодь мала можливість виразити свої побажання на пташках-орігамі та прикріпити їх на плакат із висловом-гаслом Тані Іваніцької «Живи – все тільки в твоїх руках...». Усі бажаючі учасники зустрічі отримали змогу поповнити свої домашні бібліотечки новою поетичною збіркою із автографом авторки.

23 жовтня в читальному залі центральної районної бібліотеки проведена краєзнавча сторінка «Михайло Островерха: письменник і вояк», присвячена 120-й річниці від дня народження славного уродженця Бучаччини, українського письменника, мистецтвознавця, перекладача, військовика. Про літературне й мистецьке життя, військову та перекладацьку діяльність нашого земляка М.Островерхи розповіла провідний бібліотекар читального залу Н. Винник. У заході взяли участь учні 10 та 11 класів ЗОШ І-ІІІст. №2.

22 вересня 2017 року у центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги нашого земляка доктора технічних наук Романа Ткачука «Костільники: минуле та сучасність». З цієї нагоди сюди завітали директор обласного краєзнавчого музею Ігор Дуда, заслужений журналіст України Михайло Ониськів, заступник голови райдержадміністрації Іван Кузь, керуючий справами районної ради Василь Григоришин, співавтори книги Наталія Обаранчук і Марія Дутка, бібліотекарі та читачі. Ця книга – перша спроба написати історію Костільників у вигляді краєзнавчого нарису. У ній вміщені факти, перекази та події, з якими пов’язане минуле села. Тут також є спогади й оповіді очевидців, перекази односельців та громадян, яким не байдуже правдиве трактування історії нашого краю. Є багато фотоілюстрацій, поданий іменний покажчик. Про все, що пов’язане з Костільниками, від доісторичних часів і до сьогоднішніх днів, можна тут прочитати. Директор ЦБС Леся Машталір подякувала Романові Ткачуку за презентацію книги й побажала йому здоров’я й подальших творчих успіхів. .

День прапора

23 серпня в читальному залі була оформлена книжкова виставка-символ «Відроджена святиня – знамено України» присвячена до Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України. Бібліотеки – філії району також прийняли участь у святкуванні, зробивши селфі з прапором біля визначних місцях села.

30 червня у читальному залі центральної районної бібліотеки відбувся відеоперегляд документального фільму про Романа Шухевича, присвячений 110-й річниці від дня народження справжнього велетня духу, характеру і розуму, героїчного Провідника ОУН-УПА. Діяла книжкова виставка «Життя, покладене на вівтар незалежності». Відділ обслуговування дитячої бібліотеки оформив тематичну поличку «Його образ гартує наш дух».

День молоді

25 червня – чудова нагода для молодіжної бібліотечної акції «Читай. Пізнавай. Дій», яку провели працівники районної бібліотеки у міському парку. Працівники книгозбірні роздавали буклетики і проводили анкетування.

Святкуємо День Європи разом з БІБЛІОТЕКОЮ!

19 травня 2017 року з 11.00 до 16.00 години у центральній районній бібліотеці, районній бібліотеці для дітей та на прилеглих до бібліотеки територіях (вул. Галицька, 21; міський сквер) проходитимуть заходи, присвячені Дню Європи.

У програмі:

 • 11.00-16.00 – Виставка-колаж «Багатолика Європа» (територія перед бібліотекою)
 • 11.00-16.00 – Муз-мозаїка «На хвилях європейської музики» (центральна бібліотека)
 • 11.00-16.00 – Виставка-презентація «Сучасна європейська література» (територія перед бібліотекою)
 • 11.00-16.00 – Творчий вернісаж на вікнах дитячої книгозбірні «Європа у барвах» (районна бібліотека для дітей)
 • 11.00-16.00 – Інформаційно-консультативний блок в Пункті європейської інформації (ПЄІ): «Що треба знати про безвіз: до Європи і не тільки»; «Європейське громадянство, безпека та спільні європейські інституції» (центральна бібліотека)
 • 12.00 – Флеш-моб «Ми – українці! Ми – європейці!» (міський сквер)
 • 12.30 – Вікторина «Знай про Європу більше» (читальний зал центральної бібліотеки)
 • 13.00 – Мистецький відеорепортаж «Лабіринтами музейних залів України і Європи» (читальний зал центральної бібліотеки)
 • 13.30 – Хвилини цікавої інформації «Правила етикету в європейських країнах» (читальний зал центральної бібліотеки)
 • 14.00 – Конкурс малюнка на асфальті «Майбутнє України в Європі» (міський сквер)
 • 14.00 – Творча сцена «На шляху до європейського успіху» (міський сквер)
 • 14.00 – Бібліо-кав'ярня «Європа запрошує на каву» (територія перед бібліотекою)
 • 14.30 – Літературна мандрівка «З казковими героями – містами Європи» (районна бібліотека для дітей)

  Будемо раді активній участі всіх бажаючих!

 • Відомі українські письменники та видавці Брати Капранови презентують історичний роман «Забудь-річка» 13 травня о 10.00 год. у читальному залі центральної районної бібліотеки.

  23 квітня в с. Пилява проходило святкування 120-ї річниці від дня народження видатного українського театрального діяча Мар'яна Михайловича Крушельницького.

  4 квітня в читальному залі нашої книгозбірні пройшла творча зустріч з журналістом і письменником, головним редактором Бучацької районної газети «Нова доба», головою Тернопільської обласної організації Національної спілки журналістів України, членом Національної спілки письменників України, Заслуженим журналістом України Василем Тракало та презентація нового видання його роману «Колонія». Було цікаве спілкування, звучало багато запитань та змістовних відповідей.

  9 березня о 15.00 год. у читальному залі центральної районної бібліотеки відбувся конкурс талантів «Юнь вшановує Кобзаря» та відеоперегляд фільму «Сон». Учні молодших та старших класів читали вірші, співали пісні, а юні художники Бучацької художньої школи передали на виставку малюнки присвячені 203-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.

  У неділю, 19 лютого 2017 р. у читальному залі районної бібліотеки відбулася презентація книги "Муза і чин Остапа Луцького". Презентували книгу її співупорядники та співавтори зі Львова: Петро Ляшкевич, Надія Мориквас, Данило Ільницький та Леся Салій. Символічно, що перша презентація свіжого видання відбулася у Бучачі - місті, з яким пов'язані роки становлення Остапа Луцького. Тут майбутній письменник і громадський діяч навчався у нижчих класах гімназії, а дитячі роки провів у селі Лука недалеко від Бучача. У 1919 році в Бучачі, а також у монастирі о.о. Василіян с. Краснопуща, таємно з певним завданням перебував командир УСС Василь Вишиваний (Вільгельм Габсбурґ), а супроводжував його вірний товариш і ад'ютант - сотник Остап Луцький. Він також був одним із засновників знаменитої "Молодої Музи" - середовища письменників і митців, що збиралися у львівських кав’ярнях, видавали свій часопис і стали одним із початків модернізму в українській літературі. У міжвоєнний період Луцький став відомим економістом, громадським діячем, головою Ревізійного союзу українських кооперативів у Галичині, послом до польського сейму.

  «Згадаймо юність, що горіла в Крутах» під такою назвою 27 січня в районній бібліотеці відбулася година реквієм, на якій вшанували пам'ять про юних героїв, які 99 років тому яскравим спалахом відійшли у безсмертя. Фрагмент допиту сотника армії УНР інсценізували Мирослав Скорий, Олег Лестюк, Роман Лесів. У сценарії було використано відеофільм про події тих трагічних днів, звучали тематичні пісні, поезії. Учасники реквієму схилили голови перед героями, що поховані на Аскольдовій могилі, і перед героями нашого часу, які знову гинуть за Україну на східному фронті. Музичні номери підготували Таня і Юля Павлишин, Андрій Олійник, Олег Лестюк, Сергій Птиць, мелодекламація, новели В.Поліщука «Над свіжою могилою» читала Леся Тарас, поезію О.Лятуринської «Присвячується Крутам» натхненно й проникливо декламували Галина Марціновська, епілог підготували Софія Варнак, Тереза Пасічник, Діана Кравецька. Читці – Уляна Бега та Марія Ільницька, ведучі – Оксана Рибак та Ярослава Птиць, автори сценарію – Леся Машталір та Надія Лестюк. Завершився захід спільним виконанням Гімну України.

  09 грудня в читальному залі центральної районної бібліотеки відбувся правовий калейдоскоп "На захисті прав людини", в якому взяли участь Андрій Григоришин - в.о. начальника відділу Бучацького бюро правової допомоги, А.А.Міщанчук - директор ЦСССМ, Л.Д.Луців - бібліограф центральної бібліотеки .

  27 листопада в читальному залі центральної районної бібліотеки відбувся відеопоказ фільму Остапа Костюка "Жива ватра".

  18 листопада в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулось засідання за круглим столом на тему: «Революція Гідності вчора і сьогодні: очікування та здобутки України на шляху до Європи», присвячене третій річниці початку Революції Гідності та Дню Гідності і Свободи. На засіданні були присутні учасники Євромайдану, волонтери, старшокласники, учні ПТУ, вчителі, представники влади, ЗМІ, райвійськкомату, громадських організацій, жителі району. Розпочався круглий стіл спільною поминальною молитвою за загиблих Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, яку провів о. Володимир Шафран. В ході засідання виступали учасники круглого столу, демонструвались відеоматеріали про Революцію Гідності та події в зоні АТО, звучала поезія.

  30 жовтня 2016 року в читальному залі центральної районної бібліотеки відбувся відеопоказ документального фільму «Легіон» Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919 рр.

  21 жовтня 2016 року в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулась презентація проекту «Трансформації і люди. Місцеві дослідження Бучача». 21 молода людина з України, Німеччини, Росії протягом 6-ти днів досліджували, як трансформації впливають на мешканців Бучача.
  9 жовтня в районній книгозбірні зібралися поціновувачі сучасної української літератури на зустріч із українською письменницею, перекладачкою і публіцисткою Софією Андрухович, яка перебувала у нашому місті на літературній резиденції. На зустрічі були присутні представники Гете-інституту в Україні, які фінансують реалізацію проекту літературних резиденцій молодих українських письменників у Бучачі.

  30 вересня 2016 року в Бучацькій центральній районній та дитячій бібліотеках відбувся ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ «Бібліотека відома і невідома» , який приурочений Всеукраїнському дню бібліотек.

  В програмі були:
 • Книжковий фрі-маркет «Не можеш купити – прийди і візьми! Все найновіше і найцікавіше!» (Новинки сучасної української та світової художньої літератури, світові бестселери)
 • Інформ-турне сайтами сучасних письменників «Розсіяні по континентах»
 • Бліц-екскурсія «Сучасна бібліотека - сучасному користувачу»
 • Презентація виставки «Світ барвистої книги: ілюстрації у дитячій літературі»
 • Майстер-клас із монотипії, акварельного та фактурного живопису «Креативна скринька»
 • Вулична акція «Поезія об’єднує!»
 • Конкурс-вікторина «Найкращий книгоман сучасності»
 • Віртуальна подорож «З книгою навколо Землі»


 • 28 вересня 2016 року в читальному залі центральної бібліотеки відбулось засідання за круглим столом з нагоди Дня усиновлення. В засідані взяли участь: начальник служби у справах дітей РДА – Єднак Василь Дмитрович; в.о. начальника бучацького відділу правової допомоги – Григоришин Андрій Ігорович; головний спеціаліст соціально-правового захисту дітей служби у справах дітей CCД РДА – Пастущак Ірина Володимирівна; головний спеціаліст РЦ СССДМ – Кушик Надія Володимирівна; начальник управління праці та соціального захисту населення РДА - Кравчук Олена Ярославівна Обговорювались питання про порядок усиновлення, а також здійснення нагляду та надання допомоги дітям у бучацькому районі.

  28 вересня 2016 року з нагоди дня святкування Всеукраїнського дня бібліотек працівники центральної бібліотеки взяли участь у веб-конференції з керівниками та спеціалістам бібліотек області на тему: «Публічні бібліотеки: проекція на майбутнє». На веб-конференції піднімались питання про пріоритети розвитку бібліотек та їхню діяльність в умовах адміністративно-територальної реформи, а також про історію успіху та стратегічні напрямки роботи книгозбірень області.

  26 вересня 2016 року у стінах центральної бібліотеки пройшла зустріч із українським поетом, прозаїком, перекладачем і есеїстом Андрієм Любкою, який саме перебував у нашому місті на літературній резиденції. Лауреат літературних премій «Дебют» (2007) та «Київські лаври» (2011), стипендіат багатьох міжнародних програм Андрій Любка розповідав про свою творчість, оповідав цікаві життєві ситуації, які спонукали до написання тих чи інших творів, знайомив з новими книгами, відповідав на запитання. Усі присутні на цій творчій зустрічі мали змогу переконатися, що молодий, але вже досить знаний як у нашій країні так і за кордоном письменник і перекладач А. Любка є надзвичайно талановитою, цікавою і непересічною особистістю з притаманною молодості бунтівливою вдачею. Андрій Любка подарував центральній бібліотеці свої нові книги: пригодницький роман «Карбід» та збірку оповідань «Кімната для печалі» - книгу, яка, як сказав сам автор, добре читатиметься під «осінній настрій», а також книгу про Болгарію «Сестра моя, Софія…», одним із авторів якої він є. Отож запрошуємо шанувальників творчості Андрія Любки, а також усіх, хто цікавиться новинками сучасної української літератури завітати до нашої книгозбірні та ознайомитися з цими виданнями.

  26 серпня в читальному залі відбулась літературна година присвячена 160-й річниці від дня народження І.Я. Франка «Під зорею Франкового слова» та організована ювілейна виставка «Великий Каменяр» .
  26 серпня в центральній бібліотеці відбулась зустрічі з письменницею Євгенією Сенік. Сама Євгенія родом з Луганської області містечко Лутугіне, але вже кілька років живе у Львові. Євгенія значну увагу приділяє соціальним проблемам, розповідає про непростий заробітчанський досвід, який сама особисто переживала. Перші два твори: «Przepraszam, навчи мене мовчати», «Письмовий стіл» — збірка оповідань та короткої прози. Вже заслужили схвальні відгуки читачів. Третя книга «Країна У або Казки чужим дітям» авторка презентувала читачам бучацької бібліотеки та бібліотечним працівникам. Третю книгу Євгенія Сенік подарувала читачам бібліотеки. Заходьте, читайте!
  Працівники бібліотечної системи прийняли активну участь у святкуванні 25-ї річниці Незалежності України.

  В читальному залі районної бібліотеки діє розгорнута ювілейна виставка «Великий Каменяр» присвячена 160-й річниці від дня народження І.Я. Франка.
  17 липня в Бучацькому Арт-дворі вшановували 128 річницю з дня народження ізраїльського письменника уродженця мста Бучач Шмуеля Агнона та 50 річницю присвоєння йому Нобелівської премії в галузі літератури. Звучали сторінки біографії Агнона, уривки з його творів, пісні та музика єврейського народу.


  Протягом липня, щотижня у вівторок і в четвер, в читальному залі центральної районної бібліотеки проводиться відеопоказ художніх фільмів, присвячений 80-й річниці від дня народження видатного українського кінорежисера, кінооператора, кінодраматурга Юрія Іллєнка. Шанувальники українського кіномистецтва мають змогу переглянути такі кінострічки:

 • 05.07 х/ф «Тіні забутих предків»

 • 07.07 х/ф «Вечір на Івана Купала»

 • 12.07 х/ф «Білий птах з чорною ознакою»

 • 14.07 х/ф «Лісова пісня. Мавка»

 • 19.07 х/ф «Легенда про княгиню Ольгу»

 • 21.07 х/ф «Лебедине озеро. Зона»

 • 26.07 х/ф «Криниця для спраглих»  Початок показів о 14.00 год.
 • Протягом червня 2016 року в читальному залі центральної районної бібліотеки проходив відеоперегляд художніх фільмів, присвячений 75-й річниці від дня народження видатного українського кіномитця, актора, сценариста та кінорежисера Івана Миколайчука. Жителі міста та району переглянули такі кінокартини: «Сон», «Анничка», «Тіні забутих предків», «Камінний хрест», «Пропала грамота», «Білий птах з чорною ознакою», «Вавілон XX».
  З нагоди вшанування 125-ї річниці від дня народження Євгена Коновальця 15 червня 2016 року у центральній районній бібліотеці відбулася година історичної правди «Життя, віддане за націю». На заході були присутні представники влади, ЗМІ, користувачі бібліотеки, жителі міста та району. Звучали патріотичні пісні у виконанні Тетяни та Юлії Павлишин, Ольги Морської, ансамблю « Терноцвіт» Союзу Українок у складі Мирослави Хабурської, Марії Пристай та Емілії Птиць. Читці і ведучі – Леся Тарас, Галина Морська, Марія Ільницька, Наталя Мурашка.  У центральній бібліотеці пройшов районний семінар бібліотечних працівників на тему «Роль бібліотек у національно-патріотичному вихованні молоді». В ході семінару розглядалися питання пріоритетності національно-патріотичного виховання молоді, виходячи із реалій українського сьогодення, про роль бібліотек у цьому процесі, щляхи здійснення національно-патріотичного виховання на основі краєзнавства, проведено огляд літератури патріотичного спрямування. Проводились практичні заняття та вирішувались поточні питання діяльності бібліотек ЦБС. Після семінару працівники бібліотек-філій мали змогу переглянути патріотичний захід з нагоди 125-ї річниці від дня народження Євгена Коновальця.

  20 травня 2016 року
  у центральній районній бібліотеці, районній бібліотеці для дітей відбулися святкові заходи присвяченні Дню Європи. На кількох площадках діяли книжкова виставка-диптут «Шедеври європейської літератури» - «Література Європи сьогодні», музична мозаїка, художня виставка-вернісаж, інформаційно-консультативний блок. Учні міських шкіл охоче взяли участь у відеомандрівці столицями європейських міст, флеш-мобі «Україна – це Європа!», літературній мандрівці «Європа в казках», конкурса малюнка на асфальті, вікторині. На творчій сцені у міському сквері діти читали поезію, та співали пісні різними мовами. Особливе пожвавлення викликав дегустаційний бібліостіл «Смаколики з Європи». Також були представлені книги кухонь світу, пропонувались рецепти. Усе це відбувалося під сучасну європейську музику. Найактивнішими учасниками дня Європи були учні початкової школи №1 та гімназії ім. Гнатюка.
  У дні Європи разом з бібліотекою взяли участь голова райради Віталій Фреяк, заступник голови РДА Ігор Погонець, начальник відділу культури, релігій та туризму Андрій Ковалко.
  26 квітня 2016 р. в читальному залі центральної районної бібліотеки для учнів 10 класу Бучацької ЗОШ №3 проведено інформаційну годину на тему: «І гіркота пече полина…».
  Провідний бібліотекар читального залу Винник Н.І. у своїй розповіді звернула увагу на те, що Чорнобиль – не лише технологічна катастрофа, але й людська катастрофа, вплив якої відчутній і сьогодні. Від аварії постраждало 7% населення України, що становить понад 3 млн. осіб…
  Присутніх було ознайомлено з виставкою-пам’ять “Дзвони Чорнобиля: 30 років потому…»  Центральна районна бібліотека нещодавно стала переможцем конкурсу проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах Європейської інформації в бібліотеках», який здійснюється за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус + (Жан Моне)».

  Завдяки цьому конкурсу ЦБ отримала в користування електронний пристрій для читання Pocket Book, а керівник проекту – завідуюча відділом обслуговування ЦБ Ярослава Птиць побувала на Міжнародній конференції УБА в м.Славське Львівської обл. та прийняла участь у тренінгах і навчаннях по створенню Пунктів Європейської інформації в бібліотеках.

  22 березня відбулося відкриття Пункту європейської інформації в центральній бібліотеці. На відкритті ПЄІ були присутні голова Бучацької районної ради В.Й.Фреяк, начальник відділу культури А.М.Ковалко, представники ЗМІ, користувачі та працівники бібліотеки.

  Створений при бібліотеці Пункт європейської інформації

 • Забезпечує вільний безкоштовний доступ відвідувачам та користувачам до інформаційних ресурсів про Європейський Союз та євроінтеграцію України;

 • Надає інформацію по телефону в режимі «запит-відповідь» про роботу Пункту та щодо принципів роботи ЄС, інших європейських та міжнародних організацій, економічні, соціально-політичні, культурні процеси в європейських країнах, тощо;

 • Здійснює обмін інформацією з освітніми установами, громадськими організаціями, органами державної влади, ЗМІ;

 • Забезпечує використання ресурсів Пункту для навчального процесу представниками учнівської та студентської молоді;

 • Надає консультативну допомогу відвідувачам у пошуку необхідної інформації про Європейський Союз;

 • Популяризує ідеї євроінтеграції України серед місцевої громади шляхом проведення інформаційних та культурно-просвітницьких заходів.
 • До вшанування пам’яті генія українського народу – Тараса Григоровича Шевченка 9 березня 2016 р. в читальному залі центрально бібліотеки відбулась літературно-мистецька година «Думи Кобзаря живуть між нами», та розгорнута книжкова виставка «Шевченко – голос і святиня української нації». Ця експозиція репрезентує лише маленьку частину творчої спадщини митця, проте свідчить про його багатогранний талант.
  До 145-ї річниці від дня народження видатної української письменниці Лесі Українки 25 лютого 2016 р. у читальному залі районної бібліотеки була організована ювілейна виставка «Співачка досвітніх вогнів» і проведена літературно-мистецька година «Хотіла б я піснею стати…». Жителі міста, учні, студенти та користувачі бібліотеки, які були присутні на заході мали змогу відкрити для себе видатну українську поетесу, ближче познайомитися з творчою діяльністю, особистим життям.  29 січня 2016 року в читальному залі нашої книгозбірні вшановували пам’ять героїв Крут. На годині-реквієм були присутні представники влади, органи самоврядування, громадських організацій, ЗМІ, користувачі бібліотеки, жителі району. Звучали музичні номери у виконанні: бандуристки Марії Михайлецької, гурту у складі Віталії Мартиновської, Віталія Яскілки та Ярини Крицули, ансамблю «Терноцвіт» Союзу Українок.

  20 листопада 2015 року
  в читальному залі центральної бібліотеки відбулось засідання круглого столу «Український відлік» за участю представників владних структур, учасників АТО, Євромайдану, волонтерів, духовенства, студентської молоді, політичних та громадських організацій, ЗМІ. Ведучою «круглого столу» була директор ЦБС Л.І.Машталір. По темі засідання виступали: заступник директора з виховної роботи Бучацького колегіуму ім. Св. Йосафата Б.І.Сушириба, студент ІV курсу Бучацького коледжу Подільського ДАТУ С.Павлишин, керуючий справами Бучацької районної ради В.М.Григоришин, священик церкви Св. Трійці с. Переволока о. Юрій Матвіїшин, волонтер О.О.Музика, головний спеціаліст Бучацького ЦСССДМ М.І.Мицьо, заступник керуючого районною радою Г.Я.Вікарчук, Голова Бучацької районної організації Народного Руху України І.С.Козира, заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань І.О.Погонець. Учасники засідання переглянули відеоматеріал про Бучацький Євромайдан, представлений керівником народного аматорського інструментального ансамблю «Опус» Бучацького РБК В.М.Гребеньовським. Діяла книжкова виставка «Від Революції Гідності – до країни Гідності».
  20 жовтня 2015 року в читальному залі районної бібліотеки відбулася презентація книги «Тарас Шевченко в пам’яті поколінь», яку представили упорядники Микола Ротман та Євген Філь Меценат і член редколегії Роман Білінський, який спонсорував придбання якісного паперу для видання, подарував книги районній бібліотеці та школам району.
  30 вересня 2015 року з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек у районну бібліотеку завітав начальник відділу культури, національностей, релігій і туризму райдержадміністрації Андрій Михайлович Ковалко. Вітання не були голослівними: центральна районна та дитяча книгозбірні отримали у подарунок телефонні апарати.
  20 серпня 2015 року в рамках Угоди про співпрацю між центральною бібліотекою та центром зайнятості пройшло заняття для непрацюючих, на яких директор ЦБС Л. Машталір знайомила учасників семінару із роботою бібліотек, переліком бібліотечних послуг, в т.ч. електронних. А заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Т.Кушик звернула увагу на те, що активна участь бібліотек у вирішенні питань соціального захисту населення з тісною, плідною співпрацею з центром зайнятості дозволяє розширити спектр бібліотечних послуг, які направлені на кінцевий результат – працевлаштування.
  13 серпня 2015 року в читальному залі відбувся зональний майстер-клас бібліографів центральних бібліотек області на тему «Довідково-бібліографічний апарат центральної бібліотеки та бібліотеки філіалу». З вітальним словом виступили Андрій Михайлович Ковалко – начальник відділу культури, національностей, релігій і туризму Бучацької РДА, Леся Іванівна Машталір – директор Бучацької ЦБС. В роботі семінару взяли участь: директор ТОУНБ В.І.Вітенко, завідуюча інформаційно-бібліографічним відділом ТОУНБ Л.Б.Оленич та завідуюча відділом краєзнавчої літератури та бібліографії ТОУНБ М.В.Пайонк.  29 липня 2015 року в читальному залі центральної бібліотеки пройшла науково-практична конференція на тему: «Роль митрополита Андрея Шептицького у становленні і розвитку Української греко-католицької церкви та цінність його духовної спадщини», присвячена 150-й річниці від дня народження А. Шептицького. На конференції були присутні представники влади і громадських організацій, вчителі і учні навчальних закладів, жителі Бучача.
  11 червня 2015 року. Ось і прийшла найкраща пора для наших читайликів – літні канікули, коли можна багато часу проводити на свіжому повітрі, веселитись та гратися із друзями. І, звичайно, читати книжки На книжкових виставках у бібліотеці книги на любий смак: "Фентезі", "Дитячий детектив", "Чарівні пригоди", "Енциклопедії", Романи для дівчат", тощо. Дитяча періодика, яскраві та захоплюючі журнали - це іще одна можливість провести вільний час із користю, та не сумувати.
  03 червня 2015 року в районній бібліотеці відбувся семінар-тренінг бібліотечних працівників на тему: «Прозора бібліотека». Першочерговим завданням семінару було створення привабливого іміджу бібліотеки та бібліотечної реклами. В ході семінару працівники бібліотек-філій переглянули слайд-презентацію «Використання інноваційних технології в роботі бібліотек Бучацької ЦБС» та буктрейлер на книгу Осипа Назарука «Роксоляна», підготовлені працівниками центральної бібліотеки.
  22 травня 2015 року в приміщенні Бучацького районного центру зайнятості відбулось чергове засідання жіночого клубу “Чарівниця”. На зустріч було запрошено директора Бучацької централізованої бібліотечної системи Машталір Лесю Іванівну, яка розповіла про програму “Бібліоміст”, її переваги та необхідність в сучасних умовах.

  "Інтернет-центри стали важливою складовою інформаційного обслуговування сучасної публічної бібліотеки. Обслуговування користувачів у Інтернет-центрах публічних бібліотек є вимогою часу, і цей напрямок діяльності повинен мати необхідну матеріально-технічну базу та фінансування."
  24 березня 2015 року в нашій бібліотеці пройшло відкриття Тижня дитячого читання. В ході свята було проведено конкурс на кращого читача, учасниками якого були учні 6-7 класів Бучацької гімназії ім. М. Гнатюка, ЗОШ №1, Бучацького ліцею, ЗОШ №3. Переможцем конкурсу було визнано учня 6 класу ЗОШ №3 І-ІІІ ст. Лиса Вадима.
  17 лютого 2015 року у читальному залі Бучацької центральної бібліотеки зібралися шанувальники художнього слова з нагоди приємної події – у гості завітала популярна українська письменниця, тернополянка Ніна Фіалко. Ніна Фіалко ділилася із присутніми таємницями своєї літературної творчості, зокрема тим, що спонукало її у вже зрілому віці взятися за перо, щоб писати такі по-справжньому життєві історії, звідки вона бере ідеї для сюжетів, для змалювання образів головних героїв творів, ділилася своїм баченням сучасних проблем суспільства і нелегких й трагічних сьогоднішніх подій в Україні зокрема. Ніна Іванівна також представила присутнім свої нові книги – роман „Хочу в Тарасюківку” та книгу дитячих повістей „Веселі канікули”, відповідала на запитання шанувальників своєї творчості (а їх серед присутніх виявилося чимало) та тих, хто тільки починає знайомитися із її книгами. Музичним дарунком для Ніни Фіалко стало ліричне соло скрипки – тужлива мелодія пісні „Чорнобривці” у виконанні викладачки Бучацької дитячої музичної школи Оксани Гребеньовської. На завершення зустрічі ведуча – директор ЦБС Леся Машталір запрошувала всіх знайомитися із творами Ніни Фіалко, тому що вони по-справжньому життєві, добрі, звеличують справжні людські цінності, близькі нашому сьогоденню. А Ніні Іванівні Фіалко побажала міцного здоров’я, письменницького натхнення, можливості і надалі так щиро, художнім словом популяризувати моральні цінності, адже цього так потребує наше суспільство. Центральна бібліотека отримала в дарунок від авторки нові книги „Хочу в Тарасюківку” та „Веселі канікули”, а присутні на творчій зустрічі мали можливість придбати ці та інші книги Ніни Фіалко із автографом авторки. До слова, бажаючих придбати книги Н.Фіалко було так багато, що не всім і вистарчило, довелося скласти список книг, які хотіли б придбати учасники заходу і Ніна Іванівна люб’язно погодилася вирішити це питання за сприяння працівників центральної бібліотеки.
  20 cічня 2015 року в читальному залі центрльної бібліотеки відбулась науково-практична конференція на тему: “Соборність України: від ідеї до сьогодення». Питання, винесені на конференцію, висвітлювали: Ліщинська Галина Михайлівна, викладач суспільних дисциплін, Бучацького коледжу Подільського ДАТУ, Фарбота Степан Андрійович голова районного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, Козак Микола Михайлович,старший науковий працівник Бучацького районного краєзнавчого музею, Ульянова Оксана Петрівна, заступник директора по виховній роботі ДНЗ Бучацького ПТУ та Дячек Віра Михайлівна, вчитель української мови і літератури ЗОШ № 3 І-ІІ ст. На зустрічі були присутні представники влади та громадських організацій.
  03 грудня 2014 року в центральній бібліотеці в рамках засідання «Університету ІІІ віку» відбулось заняття комп’терної грамотності для людей похилого віку.  Архів новин